Loovterapeut

Loovteraapia on psühhoteraapia vorm, kus kasutatakse erinevaid kunstivahendeid (pliiatsid, värvid, savi, plastiliin, süsi, voolimismass, kriidid, loodusmaterjalid jne) ja loomingulisi tehnikaid (joonistamine, maalimine, kollaaž, meisterdamine, voolimine jne) teraapilistel eesmärkidel. Loovterapeut valib sobivad vahendid, mis toetavad õpilase vajadusi, arengut ja teraapia eesmärke. Kunst ja looming on loovteraapias suhtlusvahendiks, mille kaudu on võimalik arendada erinevaid oskusi ning soodustada õpilasel mõtete ja tunnete väljendamist.

Loovteraapia eesmärk on õpilase emotsionaalse, kognitiivse, füüsilise ja/või sotsiaalse arengu toetamine.

Loovteraapia võimalused:

• aitab õpilasel enda emotsioonidest paremini aru saada, neid väljendada ja juhtida;
  • aitab maandada ärevust, stressi ja tõsta enesehinnangut;
  • pakub edukogemust;
  • toetab tähelepanu- ja keskendumisvõimet;
  • õpetab tegevusi planeerima ja lõpule viima;
  • toetab silma ja käe koostööd, käelisi oskusi, ruumitaju, koordinatsiooni ja puudutustaluvust;
  • õpetab uusi kohaseid käitumisi;
  • toetab eneseväljendust, suhtlus- ja koostööoskuseid;
  • võimaldab mitteverbaalset eneseväljendust aktsepteerivas ja turvalises keskkonnas.

Tööruum 256

Lapsevanematel palun kohtumine enne kokku leppida e-maili või telefoni teel.

Loovterapeut Mikk Kask
mikk.kask@tondi.edu.ee