100 heategu

Sisestatud Margit poolt N, 29.Dets 2022 - 14:51
  1. Õppevahendite uus elu: Kadakate klassi õpetaja Kerlin Radu jagas soovijatele laiali enda poolt suure hoole ja armastusega loodud/koostatud õppevahendeid ja -materjale. Nende seas oli nii sensoorseid vahendeid, lihtsamaid sümbolpiltidega visualiseeritud töölehti kuni tema enda poolt koostatud raamatuteni välja.

2. Discohommik: Klassi Saared lapsevanem korraldas 4. korruse lastele mõeldes Kaja Kultuurikeskuses ühe vahva diskohommiku. Selline vaheldusrikas üllatus tõi meie laste päeva rõõmu ning küllaga emotsioone, mida hiljemgi tore meenutada.

3. Tund iseendale: Meie loovterapeut Tiina ja muusikaterapeut Kadri andsid oma panuse vaimse tervise kuule mõeldes kõigile meie kooli töötajatele pakkudes võimalust korraks välja astuda argipäevast, olla iseendaga ning lasta muusikal ja helidel end mõjutada. Samuti tegeleda iseenda vaimse tervise hoidmisega läbi eneseteraapia ja liikumise.

4. Kooliümbrus puhtaks:  Klassid Kased ja Lepad võtsid novembri kuu prügi sorteerimise teema suurema luubi alla ja korjasid terve kuu igal jalutuskäigul kooliümbrusest prügi. Lisaks sellele, et oma heateoga hoidsid nad kooliümbruse puhtamana, täitsid nad ka eesmärki tutvustada lastele jäätmete sorteerimise põhimõtteid.

5. Kõhud punni: Kindlustamaks ilusat linnulaulu kuulda kevadel ja suvel, otsustasid klassid Pajud ja Männid valmistada talvised maiuspalad aialindudele. Nende rasvapallide tegu leidis aset ühel tõeliselt lumisel esmaspäeval. Rasvapallide valmistamiseks läks neil vaja seemnesegu, searasva ja kaerahelbeid: kõike head, mida linnukesed külmas ellu jäämiseks vajavad. Oma teoga võtsid nad teadlikult vastutuse hoolitseda linnusöökla toiduvarude eest kuni kevadeni, ilmade soojenemiseni.

6. Päkapikupuu: Mis teeb jõuluaja eriliseks? Eks ikka üllatused ja sellega kaasas käiv salapära. 4. korruse õpetaja abid Carol ja Anu otsustasid teha 4.korrusele valmis ühe kena päkapikupuu. Selleks lugesid nad kokku 4. korruse töötajad, ostsid kokku materjalid, kruvisid ja saagisid, tegid 3 x ümber, enne kui tulemusega rahule jäid. Nagu nad ise ütlesid, valmis see Caroli vere ja Anu higi hinnaga. Lisaks täitsid nad kotid maiusega ning nende suurim soov oli, et puu võetakse soojalt vastu ja et see töötaks nii nagu nemad seda oma vaimusilmas ette nägid: lisaks ilusale dekoratsioonile on kõigil võimalus üllatada oma kolleegi, kusjuures alati ei pea see olema midagi materiaalset, vaid võib kirjutada ka mõne kirjakese ilusate soovidega vms. Puu võeti üle ootuste hästi vastu: seda kasutavad erinevad päkapikud ja päris tihti.

8. Toidupanga annetuspäev: 1a klassi lapsevanem Anne M-K osales koos oma ERGO kolleegidega Laagri Maksimarketis Toidupanga toidu annetamise päeval, kus jagati flaiereid, koguti annetusi ja pakiti neid kastidesse.

9. Nutikasvhoone meie koolile: Kool taotles Keskkonnainvesteeringute keskuselt raha, mille tulemusena sai Tallinna Tondi Kool endale muretseda nutikasvuhoone. Kasvuhoone pakub kooli õpilasetele võimalust tegeleda taimede kasvatamisega sisetingimustes ja eelkõige kasvatada ise endale sööki.

10. Võrkpall on võrratu: Meie kooli töötajad osalesid detsembris toimunud Tallinna koolidevahelise haridustöötajate võrkpalliturniiril. Tallinna Tondi Koolile oli see esimene kord sellisest võistlusest osa võtta, lisaks sai mängimist üheskoos harjutatud vaid loetud korrad. Seda enam tundsid osavõtjad tänulikkust, et pikapäevarühma kasvataja Ene kutsus mängijaid juhendama võrkpalli veterani ja NSVL meistri - Kalle Kuke.

11. Jõuluüllatus pikapäevarühma õpilastele: 7M klassi õpilase Alexi vanemad tõid jõulurõõmu oranži pesa pikapäevarühmadele, täites omaalgatuslikult õpilastele mõeldud jõuluvana kingikoti vahvate üllatustega.

12. Mürasummutavad tugitoolid: Firma Softrend kinkis meie koolile 5 katusega mürasummutavat tugitooli. Nimetatud toolid on meie õpilaste seas populaarsed, sest võimaldavad väliskeskkonnast tulenevate liigsete stiimulite eest end kaitsta.

13. Õunte jagamine pesadesse: Meie kooli huvijuht Maire tõi oma maakodust ˇ200 kg õunu ja jagas need kõikidesse pesadesse laiali, et ikka kõik oma suud vitamiinirikkast ampsust osa saaksid. Nagu öeldakse, õun päevas, hoiab arsti eemal.

14. Ekskursioonide ja jõululõuna toetamine: 5M klassi õpilase Elisabethi isa Aleksander on mitmel aastal hoolitsenud väljasõitudel toimetulekuklasside toitlustamise eest. Maitsva eine on lapsed saanud nii Katariina restoranis kui Endla kohvikus. Lisaks on ta toetanud paari lapse transporti, et kõik õpilased saaksid üritustest osa võtta. Südamlikud tänud talle selle eest!
  15. Jalad sooja: Meie kooli logopeed ja metoodik Linnu Mae on hoolitsenud selle eest, et ka Ukraina lastel külma ilmaga jalad soojana püsiksid. Selle tarbeks on ta kudunud juba 15 paari villaseid sokke. Lõnga veel jagub, nii et kudumine jätkub.

16. Helkuripuu: Kastanite klassi õpilase Karl Enno isa tõi kooli suurema koguse helkureid. Kastanite klassi lapsed riputasid helkurid kooli hoovi peasissekäigu lähedal oleva kuuse külge, et kõik, kellel helkur puudu, saaksid selle sealt vajadusel hankida.

Kanna alati helkurit!

17. Jõulukingitus endistele ja praegustele töötajatele: Meie kooli huvijuht Maire koos õpilasesindusega joonistasid jõulukaarte ja küpsetasid ning kaunistasid imekauneid piparkooke, mis läksid seekord kingiks meie kooli auväärses eas olevatele endistele ja praegustele töötajatele.
  18. Ole nähtav: Õpilasesindus jagas koostöös Transpordiametiga terve novembri kuu jooksul, pisut ka detsembri alguses, laiali helkureid.

Ole ka Sina nähtav ja kanna alati helkurit!

19. Ukraina lastele riiete kogumine ja kooliasjade kogumine: Meie õpetaja Marija koos huvijuhi Mairega toetasid Ukraina sõjapõgenike lapsi, kogudes kooli töötajate abiga neile riideid, jalanõusid, mänguasju ja koolitarbeid. Kogutud asjad toimetati Kristiine linnaosavalitsuse annetuse kogumispunkti.