Tallinna Tondi Põhikooli
ÕPILASKODU TÖÖKORRALDUS (asenduspinnal Sõpruse pst.248 viibimise ajal )

• Tallinna Tondi Põhikooli õpilaskodu tegevus on reguleeritud põhikooli- ja gümnaasiumiseadusega, Haridus- ja Teadusministri määrustega ning õpilaskodu kodukorraga.
• Õpilaskodu on õpilaste jaoks avatud kogu õppeperioodi vältel va nädalavahetused, riiklikud pühad ja koolivaheajad.
• Õpilaskodu avatakse esmaspäeval kell 14.00 ja suletakse reedel kell 8.30. Reedeti viibivad õpilased tundide järgselt kuni kojuminekuni pikapäevarühmades Vilde tee 69.
• Õppetundide ajal on õpilaskodu suletud.
• Õpilaskodus elav õpilane lahkub nädala sees õpilaskodust vanema või hooldajaga kokkulepitud ajal ja viisil kirjaliku teatise alusel.
• Õpilaskodus toimub töö õpilaskodu päevakava alusel.
• Igapäevane õppe- ja kasvatustöö ja õpilaste kohalolek kajastub kasvatusrühma päevikus.
• Õpilaskodusse vastu võetud õpilastele võimaldatakse kasutada õpilaskodu üldkasutatavaid ruume ja elada kindlaksmääratud rühma eluruumis.
• Õpilasele määratud eluruumi võib vahetada ainult kasvataja nõusolekul.
• Teiste õpilaste eluruumides võivad õpilased viibida ainult seal elavate õpilaste ja kasvataja nõusolekul.
• Kõik õpilaskodu elanikud on kohustatud hoidma oma toas puhtust ja korda ning heaperemehelikult kasutama õpilaskodu vara. Lõhkumise korral hüvitab kahju lapsevanem.
• Voodipesu vahetus toimub iga 2 nädala järel.
• Õpilased võivad õpilaskodusse kaasa võtta isiklikke asju (mobiiltelefon, mänguasjad jms).
• Kasvatajal on õigus ja kohustus võtta hoiule õpilase isiklikud IT vahendid kui need segavad teisi õpilasi või neid kasutatakse öörahu ajal. Äravõetud asjade kohta vormistatakse kirjalik teatis ning neid hoitakse lukustatud kapis.
• Kaasa võetud isiklike asjade kadumise või purunemise eest kool ei vastuta.
• Õpilastele arsti poolt määratud ravimid on hoiul kooli meditsiiniõe kabinetis. Ravimite manustamise kohta peab olema arsti ettekirjutis. Ravimeid manustab meditsiiniõde ja tema äraolekul õpilaskodu töötaja. Õpilaskodus hoitakse ravimeid lukustatud kapis. Ravimite manustamise on kirjalikult fikseeritud.
• Õpilase haigestumise korral teavitatakse sellest lapsevanemat, kes viib lapse esimesel võimalusel koju.
• Erakorralise meditsiinilise abi vajadusel kutsutakse kiirabi, informeerides sellest eelnevalt lapsevanemat.
• Õpilaskodu töökorraldus on kättesaadav kooli veebilehel.