Pildi lisamine
Printimine
Kaardi lisamine mujale rakendustesse

Sisenemine Google mapsi
• Ava internet ja kirjuta aadressiribale http://maps.google.ee/
• Vajuta paremal üleval nupule Logi sisse ja sisesta oma parool ja kasutajanimi

Kaardi avamine ja sulgemine
• Oma kaardi avamiseks vajuta triibulisele nupukesele (Menu) otsingumootori ees vasakul üleval nurgas
• Vali avanenud menüüst My maps
• Vajuta oma kaardi nimele
• Kui soovid kaardil parandusi teha, vajuta lingile Open original map
NB! Eraldi salvestada ei ole vaja, kõik salvestub automaatselt!

Kaardil liikumine
Kaardi suurendamine: topeltklõps vasaku hiirenupuga soovitud kohas või vajutad paremas ääres +märgiga nupule
Kaardi vähendamine: topeltklõps parema hiirenupuga soovitud kohas või vajutad paremas ääres -märgiga nupule
Kaardi nihutamine: võta kaardist kinni vasaku hiirenupuga ja liiguta kaarti soovitud suunas.
Punkti avamine: mõnus on vasakust servast nimekirjast valida soovitud õppekäik ja sellel klõpsata. Siis avatakse ka kaardil see punkt. Saab ka kaardil otse täpile klõpsata, mis on hea siis, kui pole palju täppe samas kohas.

Kihi lisamine ja kustutamine
• Kaardile peab olema lisatud vähemalt üks kiht, mille peal asuvad punktid (info).
Kui teha õppekäikude kaarte, on mõtekas lisada iga õppeaasta jaoks uus kiht - see võimaldab vaadata hiljem ainult õppekäike nii koos kui eraldi iga aasta kaupa.
• Kihi lisamiseks vajuta vasakul üleval lingile Add layer
• Peale vajutamist tekib vasakule poole valgel taustal oleva osa lõppu uus kiht nimega Untitled layer
• Kihile nime panemiseks (nt. 2. klass) tuleb vajutada pealkirja Untitled layer peale, anda kihile soovitud nimi ja vajutada Save nupule.
• Kihi nime saab muuta ka nime lõpus olevale kolmele punktile vajutades. Avanenud menüüst vali Rename this layer
Kihi kustutamine: vajuta kihi nime taga kolmele punktile ja vali Delete this layer. Avanenud aknas vajuta nupule Delete

Koha otsimine ja punkti lisamine kaardile
• Punkti lisamiseks kaardile tuleb kõigepealt Google Mapsi otsingumootoriga õige koht üles otsida
• Kõige lihtsam on, kui tead täpset aadressi.
Sisesta täpne aadress otsingumootorisse ja vajuta Enter (kui sa aadressi ei tea, otsi see enne üles Googlest nt. Tondi raamatukogu aadress).
• Arvuti näitab rohelise tilgakujulise täpiga, kus on otsitav koht (see märk kaardile ei jää vaid kaob ise hiljem)
• Vahel asub leitud aadress mitmes erinevas asulas, siis tuleb aadresside kuvamisel kontrollida, et valid õige koha (nt. Aia 2, Jõgeva või Aia 2, Tallinn)
• Mitme leitud tulemuse korral kuvatakse nad kõik roheliste täppidena, millel on tähed peal, kaardile. Vaata nimekirjast, mis tähega on see tulemus, mida sina vajad.
• Kui ei ole võimalik sisestada täpset aadressi (nt. Matsalu rahvuspark, Türisalu pank), siis kirjuta koha nimetus otsingumootorisse ja vali pakutavatest õige.
Punkti lisamiseks vajuta üleval kaardi peal nupule Add marker ja seejärel klõpsa kaardil õigele kohale
NB! Jälgi enne täpi lisamist, et oled õige kihi peal (vali vasakult õige kiht). Muidu võib juhtuda, et teise klassi õppekäigud lähevad hoopis 1. klassi alla vms.

Punktide värvi muutmine
Kaardile lisatud punkt peab olema seda värvi, mitmendas klassis õppekäik toimus (vt. Ikoonide värvid).
• Kui oled uue punkti kaardile lisanud, siis liigu õige värvi valimiseks vasakule punktide nimekirja selle punkti peale, mille värvi soovid muuta.  Kui oled punkti peal, ilmub nime taha värvipott. Vajuta värvipotile ja vali õige värv.
• On võimalik muuta ka täpi kuju (Icon shape) nt. tilgakujulise asemel ümmargune

Ikoonide värvid
uus1klass - 1. klassis toimunud õppekäigud
 uus2klass-  2. klassis toimunud õppekäigud
uus3klass - 3. klassis toimunud õppekäigud
uus4klass - 4. klassis toimunud õppekäigud
uus5klass - 5. klassis toimunud õppekäigud
uus6klass - 6. klassis toimunud õppekäigud
uus7klass - 7. klassis toimunud õppekäigud
uus8klass - 8. klassis toimunud õppekäigud
uus9klass - 9. klassis toimunud õppekäigud
uus10klass - LÕ. klassis toimunud õppekäigud

Pildi lisamine
• Avalda pilt internetis (kooli Flickri kontol või mujal – oma koduleht, blogi jms)
• Mine internetis http://www.flickr.com/
• Vajuta lingile Sign In
• Sisesta parool ja kasutajanimi
• Kui oled sisse loginud, otsi linki Upload või Upload Photos & Video
• Vajuta Step1: Choose Photos and Videos
• Otsi arvutist üles pildid, mida soovid lisada (NB! Korraga saab lisada mitu pilti) ja vajuta Open
• Seejärel vajuta roosas kirjas nupule Upload Photos and Videos ja oota kuni pildid üles laetakse
• Üleslaetud piltide nägemiseks vajuta üleval ääres lingile You
• Otsi üles soovitud pilt, tee ta peal paremklõps ja vali Atribuudid (Properties) (Internet Explorer). Kui kasutad Mozillat, vali käsk Vaata pildi teavet
• Kopeeri Aadressi link ära (Mozilla puhul Asukoha link)
• Ava Google Mapsi kaardil õppekäik, millele soovid pilti lisada
• Vajuta all paremal fotoaparaadi pildiga nupule (Add image or video)
• Vali avanenud lehel Image URL ja kleebi sinna pildi aadress internetis. Vajuta
Select
• Kui soovid, saad lisada ka mitu pilti (vajutades avatud punkti alla pliiatsikujulisele nupule Edit, ilmub juba olemasoleva pildi juurde + märk, kust saab pilte juurde lisada).

Printimine
• Google Mapsi kaardil olevat õppekäikude nimekirja ja kaarti saab ka välja trükkida
• Selleks tuleb nuppude Add layer ja Share taga asuvale kolmele punktile vajutada ja valida printimise käsk Print map

Kaardi lisamine mujale rakendustesse
• Nagu kooli kodulehele on lisatud, saab õpetaja soovi korral lisada Google Mapsi kaardi oma klassi õppekäikude kohta mujale talle vajalikku kohta.
• Vajuta nuppude Add layer ja Share taga asuvale kolmele punktile ja vali käsk Embed on my site
• Kopeeri ära kood ja lisa see soovitud rakendusse

Uus asukoht

Alates 01.09.2018 asume uue koolimaja ehituse perioodil asenduspinnal aadressil

Tuisu osakond on endiselt aadressil Tuisu 20.