Peagi 95.juubelit tähistav Tallinna Tondi Põhikool on üks suuremaid erivajadustega laste koole Eestis. Õpetame lihtsustatud õppekava alusel kolmel erineval õppetasemel – lihtsustatud õpe, toimetulekuõpe ja hooldusõpe.

Tänasest, 10. aprillist täidavad Tallinna Haridusameti ruume värviküllased, emotsionaalsed ja tähendusrikkad laste joonistused. Teiste seas on välja pandud pildid, mis kõnelevad meiega lillede keeles, võlumärgid salapäraste mustritega, kriiditahvlid, mis jutustavad põnevaid lugusid koolielust, vallatud kriimusilmalised kiisud ning veel palju teisi lapsemeelse huumoriga joonistusi.

Tallinna Tondi Põhikool kutsub igal kevadel läbi kunstiprojekti "Valgele Valgega" nii enda kui teiste erikoolide õpilasi läbi joonistuste kaasa rääkima mõnel olulisel teemal ning neist töödest ja õpilaste mõtetest ongi välja pandud täna avatav näitus. Kunstiprojektil "Valgele Valgega" täitub käesoleval kevadel kümnes tegevusaasta, mistõttu on näitusel esitatud ka mõned kümne aasta tagused väga erilised loovtööd.

valgele101

Kunstiprojekt "Valgele Valgega" on õpilastele kui ainevõistlus, mis tekitab elevust ning asetab neid erinevatesse rollidesse - loojad, vaatajad, hindajad. Aasta parima töö valivad välja õpilased ise. Selleks tullakse üle Eesti erinevast paikadest Tondi põhikooli kokku, vaadatakse ja hinnatakse enda ning teiste töid ja lõpuks valitakse välja parimad. Kui juba kokku tuldud, siis tehakse ka üheskoos kunsti, avastatakse maailma ning rõõmustatakse tehtu üle. Kogu selle tegemise juures toetavad õpilasi nende suurepärased kunsti- või klassiõpetajad. "Valgele Valgega" projektis on kümne aasta jooksul kaasa löönud 19 erikooli ja igaühte neist ootab näitusel rõõmus äratundmine oma õpilaste tööde puhul.

"Valgele Valgega 10" ülevaatenäitus on Tallinna Haridusametis avatud 10. aprillist kuni 12. maini. Lisainfo näituse ja projekti kohta leiab projekti ajaveebist valgelevalgega.wordpress.com

Silvia Paluveer
projektijuht