Tallinna Tondi Põhikool

Tänasest, 10. aprillist täidavad Tallinna Haridusameti ruume värviküllased, emotsionaalsed ja tähendusrikkad laste joonistused. Teiste seas on välja pandud pildid, mis kõnelevad meiega lillede keeles, võlumärgid salapäraste mustritega, kriiditahvlid, mis jutustavad põnevaid lugusid koolielust, vallatud kriimusilmalised kiisud ning veel palju teisi lapsemeelse huumoriga joonistusi.

Tallinna Tondi Põhikool kutsub igal kevadel läbi kunstiprojekti "Valgele Valgega" nii enda kui teiste erikoolide õpilasi läbi joonistuste kaasa rääkima mõnel olulisel teemal ning neist töödest ja õpilaste mõtetest ongi välja pandud täna avatav näitus. Kunstiprojektil "Valgele Valgega" täitub käesoleval kevadel kümnes tegevusaasta, mistõttu on näitusel esitatud ka mõned kümne aasta tagused väga erilised loovtööd.

valgele101

Kunstiprojekt "Valgele Valgega" on õpilastele kui ainevõistlus, mis tekitab elevust ning asetab neid erinevatesse rollidesse - loojad, vaatajad, hindajad. Aasta parima töö valivad välja õpilased ise. Selleks tullakse üle Eesti erinevast paikadest Tondi põhikooli kokku, vaadatakse ja hinnatakse enda ning teiste töid ja lõpuks valitakse välja parimad. Kui juba kokku tuldud, siis tehakse ka üheskoos kunsti, avastatakse maailma ning rõõmustatakse tehtu üle. Kogu selle tegemise juures toetavad õpilasi nende suurepärased kunsti- või klassiõpetajad. "Valgele Valgega" projektis on kümne aasta jooksul kaasa löönud 19 erikooli ja igaühte neist ootab näitusel rõõmus äratundmine oma õpilaste tööde puhul.

"Valgele Valgega 10" ülevaatenäitus on Tallinna Haridusametis avatud 10. aprillist kuni 12. maini. Lisainfo näituse ja projekti kohta leiab projekti ajaveebist valgelevalgega.wordpress.com

Silvia Paluveer
projektijuht

valgele102

tallinn logo 200

Uus koolimaja

Uue koolimaja uudised


uus koolimaja


Alates 01.09.2018 asume uue koolimaja ehituse perioodil asenduspinnal aadressil
Vilde tee 69, Tallinn.

Tuisu osakond on endiselt aadressil Tuisu 20.

Üritused

Pole sündmusi

Projektid

Tunnustused

Uuenev haridusasutus 2016
Parim koostööprojekt 2016
Parim koostööprojekt 2015 eripreemia
Turvaline kool 2014 III koht
Loodussõbralik kool 2013
Innovaatiline tegu 2012
Parim lõimumisprojekt 2012 II koht
Sõbralik koolisöökla 2011 III koht
Parim lõimumisprojekt 2010
Parim personaliprojekt 2008
Hästi juhitud kool 2006
Hea huvitegevusega kool 2004