Las ma võidan ja kui ma ka ei võida, olen andnud endast parima!

Eesti Eriolümpia Ühenduse 2013.a. kergejõustikuvõistlused toimusid neljapäeval, 16. mail Kose staadionil. Võistlusel osales 20 kooli ligi 200 osavõtjaga, sealhulgas ka Tondi Põhikool.

Esimene ala oli pendelteatejooks - kerge ei olnud pendelteatejooksu võistkonna kokkupanemine, aga lõpuks see õnnestus. Võistkonnas olid ja hästi jooksid - Keity, Marko, Marita, Veiro, Hellin, Ants-Tõnu, tulemus - II divisjonis III koht.

Peale pendelteatejooksu algasid individuaalalad.

Individuaalaladel saavutasid meie kooli õpilased väga häid tulemusi:

1. Keity (4a) - kaugushüpe-I koht, 400m jooks - III koht
2. Kati (4a) - pallivise-I koht, 60m jooks - III koht
3. Siret-Merit (2a) - 60 m jooks - II koht
4. Hellin-Maria (7A) - pallivise - I koht
5. Ralf (4a) - pallivise - I koht, kaugushüpe - III koht
6. Veiro (4a) - 60 m jooks - II koht, kaugushüpe - II koht, 400m jooks - II koht
7. Ants-Tõnu (7a) - 60m jooks - III koht, kaugushüpe - II koht, kuulitõuge - III koht
8. Marko (PÕK) - 400m jooks - II koht, kaugushüpe - III koht

Kokku: abikool võitis 16 medalit + karikas pendelteatejooksus.

"Uskumatu" kordas Marko (PÕK) oma juba jalgpalliturniirist tuttavat/kuulsat sõna. Eesti Eriolümpia Ühendus, kelle juriidiline liige kool ja ühtlasi ka õpilased on, on meid märganud.

Kõik olid väga, väga tublid!!!

Paremad tulemused olid:
Keity kaugushüpe - 3.35, Hellin-Maria - pallivise - 47m, Ralf pallivise - 43.50, Veiro kaugushüpe - 3.48, Ants-Tõnu - kaugushüpe - 4.62 (teisel katsel napilt üle astutud hüpe oli üle 5 meetri) ja kuulitõuge - 10.64, Marko 400m jooks - 64,7.

Samas oli tore vaadata, kui südamest rõõmustas oma esimese medali üle Siret-Merit, milline rõõm...!

Sportida on rõõm, õpitakse püsivust, kannatlikkust, teistega arvestamist, koostööd, juhtimist ja allumist ning reeglite austamist. Oleme kasutanud n.ö. Handicap võistlusi ehk paremate võimaluste andmist nõrgematele, selleks et võistlust huvitavamaks teha, kui ka selleks, et pakkuda nõrgematele tuge ja kaitset, samas see arendab õpilasel oskust loobuda oma tugevama õigusest. Spordis mängitakse läbi kõik hilisemas elus vajalik - respekt-reeglite ja vastaste austamine, kaotuse talumine, fair play - ei tähenda sugugi ainult ausat mängu, vaid ka palju muudki, näiteks - ei kasutata ära vastaspoole juhuslikku õnnetust või juhtunud eksitust. Ükskõik millised on reeglid, nende kõrval on alati ka kirjutamata reeglid. Ka neid tuleb teada.

Neid, spordist õpitavaid teadmisi ja oskusi edaspidiseks eluks endale selgeks teha soovitades, soovin kõigile õpilastele ilusat eesseisvat suvevaheaega. Kellel eksamid, nendele soovin edukat eksamite sooritamist, kooli lõpetajatele edu edaspidiseks.

Kehalise kasvatuse õpetaja Mati Ummer

EEOkergej2012 1