EESTI ERIOLÜMPIA ÜHENDUS ja VILJANDI JK TULEVIK
kevadine jalgpalliturniir Viljandis
24. aprill 2013.a.
-----------------------------------------
Uskumatu: EEO jalgpallis - III koht - tänukiri, auhinnaks karikas ja jalgpall.

Eriolümpia Eesti Ühenduse ja Viljandi JK Tulevik korraldasid 24. aprillil Viljandi kunstmuruväljakul EEO jalgpalliturniiri, millest võttis osa eelregistreerimise järgi 21 võistkonda ligi 200 osavõtjaga. Osalesid EEO liikmeskonda kuuluvad koolid, sealhulgas Tallinna Tondi Põhikool. Võistlused viidi läbi turniirina, kusjuures vastased loositi. Meil loosiõnne ei olnud, saime tugevad vastased - koolid nagu Lahmuse, Kammeri, Tartu Kroonuaia Kool.

Olime varem palju harjutanud ja ka n.ö. "kodutööd" teinud, kuid võistlusmelus kippus õpitu vahetevahel meelest minema. Meie kooli võistkonda kuulusid - Marko (kapten), Kaspar, Georg, Reigo, Kevin, Mel-Andris, Robert, varumängijad puudusid. Olime rajanud oma mängu tugevale kaitsemängule (õpetaja Mati väljamõeldule, mis toimis väga hästi) ja kiirele tegutsemisele ründel, kõigil oli tähtis võtta vastu õigeid otsuseid mängu käigus. Tore oli, et juba A - alagrupi II-voorus tuli võit!!!, magus võit, otsustaval momendil, Marko värav. Mängijad pidasid mängudistsipliinist kinni, oskasid kaitses (Kaspar, Reigo) hästi mängida, samuti ründes (Marko, Georg, Robert), hea väravavaht oli Mel-Andris ja kui arvestada, et meie võistkonna kõige noorem mängija oli 12 aastane Kevin, kes hakkas lõpupoole väsima, siis on lõppkokkuvõttes saavutatud III koht ja karikavõit äärmiselt tubli saavutus.

Parima mängija eriauhinna (meie võistkonnast) pälvis Marko Ojamets, kes valmistas vastastele palju peavalu ja lõi ka kaks väravat.

Jalgpallis on iga võit äärmiselt magus ja kaotus äärmiselt valus.
Kokkuvõttes oli tore võistlus, tagasiteel oli, mille üle järele mõelda, mille üle vaielda, aga samas aega ka uusi sihte seada.

Täname siinjuures ka korraldajaid toreda jalgpalliturniiri läbiviimise eest.

Kehalise kasvatuse õpetaja Mati Ummer