MTÜ EESTI ERIOLÜMPIA ÜHENDUSE
ujumisvõistlused Haapsalu Veekeskuses

Neljapäeval, 18. aprillil toimusid Haapsalus Eesti Eriolümpia ujumisvõistlused, millest ka meie kooli koondis osa võttis.

Arvata oli, et oodata on häid tulemusi, kuna meie ujujad käivad või on käinud paljude tuntud treenerite juures trennis. Õpilane Maris näiteks on ujunud Keila spordiklubis (3 aastat) väga tuntud treenerite, Eesti mitmekordsete meistrite Anne ja Indrek Sei juures, sealjuures ujub tehniliselt väga hästi. Vello käib trennis Paldiskis, üllatas Marita toimetulekukoolist ja Marko (PÕK), kes kaotas 25m ujumises auhinnalise koha kuna stardis libises, aga teateujumises ujus nii hästi, et tagas võiduks (II dv) vajaliku edumaa, et Anni ja Inge ujuvad hästi oli ette teada.

Kohale jõudes oli 1 tund aega tutvuda basseiniga, võistlejaid köitis aga enam liutoru.

Võistlusdistantsideks olid: 25m ja 50 m vabalt ja koolidevaheline teateujumine.

Harjutasime kõvasti teateujumist ja edu ei jäänud tulemata, oma divisjonis saavutasime I koha ja karikavõit oli meie. Ujusid - Marko, Inge, Vello, Anni (Anni ujus hästi viimast vahetust).

Samuti hästi ujuti individuaaldistantse: 25 / 50m vabalt.

1. VELLO, 4B - II koht (25m)
2. ANNI, 7B - I ja II koht (25m ja 50m)
3. INGE, 8A - II ja III koht (25m ja 50m)
4. MARKO, PÕK - IV ja VI koht (25m ja 50m)
5. MARITA, 9L - I ja II koht (25m ja 50m)
6. MARIS, 4B - IV ja V koht (25m ja 50m)

Kõik olid väga tublid, iga ala esimest kolme autasustati medalitega. Head nõuanded tulid samuti õptaja Ene poolt, kes elas väga kaasa Marita võimsale ujumisele.

Aga häid ujujaid on meil veel - Hardi (SK Meduus) saavutas Inglismaal, Londonis rahvusvahelistel FIFTH võistlustel I ja V koha seliliujumises.

Edukaid uusi starte!
Kehalise kasvatuse õpetaja Mati Ummer