suusk2013

Tallinna Tondi Põhikooli abikooli suusapäev
-------------------------------------------------------
SUUSAPÄEV - 2013

27. veebruaril toimus kooli abikooli suusapäev Hiiu staadioni parkmetsas. Osalesid 5A - LÕ klassid. Kooli kehalise kasvatuse tunnis läbisid 250 m distantsi ka 2 - 4 klassid.

Talv on olnud tänavu talisportlastele tõeline kingitus ja ka seekord, meie suusapäeval, oli ilus ilm, parasjagu külmakraade, korralik lumikate ja öösel maha sadanud lumekirme tagasid head tingimused ja edaspidi võistluste käigus ka tublid tulemused.

Olime sel aastal kooli saanud täiendavalt suusakomplekte ja nii jätkus kõigile ka tunnis harjutamiseks häid suuski.
Pidime alustama algusest, kõige enne põhitõed - tutvumine suuskadega, õppisime saapaid vahetama, erinevate suusasidemete ja nende kinnituste kinnipanemist ja lahtitegemist, palju pusimist oli kõigil saapapaelte sidumisega. Suusarajal pidime õppima ka kukkumist ja püstitõusmist, pidurdust ja trepp -ning käärtõusu ja kõike suusatamise juurde kuuluvat.

Kuna õpilaste võimed on erinevad, kostis aegajalt nii nuttu, vihastamist kui ka naeru. Aga kõik õpilased olid kiired õppima ja spordipäevaks oli vajalik omandatud. Suusatunnid andsid õpilastele teadmise, et suusatamine on tore ja tervislik.

Tulemused olid head vt. lisatud protokolle.

Parim suusataja oli Marko LÕ klassist, aga Marko oli tubli lisaks ka Soomes Lahtis toimunud SOS lastekodude rahvusvahelistel suusavõistlustel, kus 50 osavõtja seas saavutas auhinnalise 4. koha ja 17. veebruaril läbis ta Tartu Maratonil edukalt 31 km.

Aga meie suusapäeval olid tublid ka Keity, Anni, Siret, Reelika, Raul, Arli, Georg ja Andreas.

Enne ja peale võistlust laulame suusalaulu: (õpetaja Mati kohandatud kooli suusavõistlusteks)

Ma pole mingi naljamees
vaid olen ehtne spordimees.
Siis kui väljas sajab lund
mina küll ei maga und.

Suusad alla kiire sõit
ees mind ootab kindel võit.
Kuid kes ei saagi medalit
see sõitku rõõmsalt edasi.

Kui sõber peakski kukkuma
siis ruttan appi talle ma.
Aga mina... olümpiale lähen ma
mõõtu võtma teistega.

Edukaid uusi starte!

Kehalise kasvatuse õpetaja Mati Ummer