Tallinna Tondi Põhikool

95. juubelit tähistanud Tallinna Tondi Põhikool on üks suuremaid erivajadustega laste koole Eestis. Õpetame lihtsustatud õppekava alusel kolmel erineval õppetasemel – lihtsustatud õpe, toimetulekuõpe ja hooldusõpe.
Koostöös kooli personaliga loome parimad tingimused võimetekohase hariduse omandamiseks kaasaja muutuvas maailmas. Muutuva õpikäsituse oleme enda jaoks süsteemsemalt lahti mõtestanud ja töötame kogupäevakooli kontseptsiooni suunas.
Meie töö on suunatud tulevikku - peame oma missiooniks julgustada, suunata ja toetada erivajadusega noort olema võimalikult iseseisev ühiskonnaliige.
Oma kooli põhiväärtused oleme sõnastanud ristsõnana, mis on kui väike retsept, kuidas õnnelikuks saada.

S Õ B R A L I K
I S A M A A L I N E
V A S T U T U S T U N D L I K
S Ä Ä S T E V
H O O L I V
S I I R A S
V I I S A K A S


Eesti Eriolümpia Ühendus ja Viljandi jalgpalliklubi Tulevik korraldasid 22. aprillil Viljandi kunstmuruväljakul Eesti Eriolümpia Ühenduse ülevabariigilise jalgpalliturniiri. Osales 19 võistkonda ligi 190 osavõtjaga. Osavõtjad olid loositud alagruppidesse, võistlus toimus turniirisüsteemis, võistkonnas 6+1 mängijat ja 2 varumeest. Meie võistkonnal varumehi ei olnud.
Oli väga ilus ilm, tore rongkäik ja avadefilee, kus võistlejaid tervitas Viljandi aselinnapea, seejärel EEO direktor Siret Kruk ja teised võistluste korraldajad.

jalgpall1

Meie võistkonna poisid olid sportlik-võitluslikult häälestatud, enne mängu kiire nõupidamine ja ... esimene võit tuli tagajärjega 5-0 meie kasuks, ka järgmised mängud 6-0, 7-0 ja nii ka kokkuvõttes – I koht ja suur võidukarikas.

jalgpall2

Võistkonnas mängisid – Rainer (kapten, 7a), Mel-Andris (7a), Georg (9a), Reigo (9a), Timo (8a), Kevin (5b) ja Robin (4a). Poisid pingutasid väga - Rainer, Mel-Andris, Georg ründes ja Reigo, Kevin, Robin kaitses, ka väravavaht Timo, keda olime eraldi ette valmistanud väravavahi raskeks tööks, täitis oma ülesande väga hästi.

jalgpall3

Jalgpall on meeskonnamäng ja üksi ei tee siin midagi, tähtis on mängu n-ö lugemine, väljaku nägemine, arusaam mängust, kokkumäng. Lõime 3-s mängus vastastele 18 väravat, kusjuures meile ei löödud ühtegi väravat. Väravaid lõid Rainer (6), Georg (5), Mel-Andris (5) ja Kevin (2). Reigo oli võimas kaitses, kellest mööda mängida õnnestus vähestel, samas abistas teda hästi Robin.

Võidu üle oli kõigil kahtlemata hea meel, tekitas poistes tohutut rõõmu. Sellise võistkonna olemasolu ja eeskuju kutsub ka teisi õpilasi meie koolis rohkem trenni tegema ja harjutama. Parim mängija oli seekord Rainer (7a).

Siinjuures tuleb tänada Kotka Spordihalli juhtkonda, kes võimaldas meil kasutada spordihalli siseväljakut jalgpalli treeninguteks.

See oli meie ühine võit!

Nüüd on eesmärgiks esineda meeskonnaaladel edaspidi sama edukalt ka korvpallis ja saalihokis.
Tallinn, 24. aprill 2014

Kehalise kasvatuse õpetaja Mati Ummer

tallinn logo 200

Uus koolimaja

Uue koolimaja uudised


uus koolimaja


Alates 01.09.2018 asume uue koolimaja ehituse perioodil asenduspinnal aadressil
Vilde tee 69, Tallinn.

Tuisu osakond on endiselt aadressil Tuisu 20.

Üritused

Projektid

Tunnustused

Uuenev haridusasutus 2016
Parim koostööprojekt 2016
Parim koostööprojekt 2015 eripreemia
Turvaline kool 2014 III koht
Loodussõbralik kool 2013
Innovaatiline tegu 2012
Parim lõimumisprojekt 2012 II koht
Sõbralik koolisöökla 2011 III koht
Parim lõimumisprojekt 2010
Parim personaliprojekt 2008
Hästi juhitud kool 2006
Hea huvitegevusega kool 2004