Eesti Eriolümpia Ühendus ja Viljandi jalgpalliklubi Tulevik korraldasid 22. aprillil Viljandi kunstmuruväljakul Eesti Eriolümpia Ühenduse ülevabariigilise jalgpalliturniiri. Osales 19 võistkonda ligi 190 osavõtjaga. Osavõtjad olid loositud alagruppidesse, võistlus toimus turniirisüsteemis, võistkonnas 6+1 mängijat ja 2 varumeest. Meie võistkonnal varumehi ei olnud.
Oli väga ilus ilm, tore rongkäik ja avadefilee, kus võistlejaid tervitas Viljandi aselinnapea, seejärel EEO direktor Siret Kruk ja teised võistluste korraldajad.

jalgpall1

Meie võistkonna poisid olid sportlik-võitluslikult häälestatud, enne mängu kiire nõupidamine ja ... esimene võit tuli tagajärjega 5-0 meie kasuks, ka järgmised mängud 6-0, 7-0 ja nii ka kokkuvõttes – I koht ja suur võidukarikas.

jalgpall2

Võistkonnas mängisid – Rainer (kapten, 7a), Mel-Andris (7a), Georg (9a), Reigo (9a), Timo (8a), Kevin (5b) ja Robin (4a). Poisid pingutasid väga - Rainer, Mel-Andris, Georg ründes ja Reigo, Kevin, Robin kaitses, ka väravavaht Timo, keda olime eraldi ette valmistanud väravavahi raskeks tööks, täitis oma ülesande väga hästi.

jalgpall3

Jalgpall on meeskonnamäng ja üksi ei tee siin midagi, tähtis on mängu n-ö lugemine, väljaku nägemine, arusaam mängust, kokkumäng. Lõime 3-s mängus vastastele 18 väravat, kusjuures meile ei löödud ühtegi väravat. Väravaid lõid Rainer (6), Georg (5), Mel-Andris (5) ja Kevin (2). Reigo oli võimas kaitses, kellest mööda mängida õnnestus vähestel, samas abistas teda hästi Robin.

Võidu üle oli kõigil kahtlemata hea meel, tekitas poistes tohutut rõõmu. Sellise võistkonna olemasolu ja eeskuju kutsub ka teisi õpilasi meie koolis rohkem trenni tegema ja harjutama. Parim mängija oli seekord Rainer (7a).

Siinjuures tuleb tänada Kotka Spordihalli juhtkonda, kes võimaldas meil kasutada spordihalli siseväljakut jalgpalli treeninguteks.

See oli meie ühine võit!

Nüüd on eesmärgiks esineda meeskonnaaladel edaspidi sama edukalt ka korvpallis ja saalihokis.
Tallinn, 24. aprill 2014

Kehalise kasvatuse õpetaja Mati Ummer