Tallinna Tondi Põhikooli talvejooks

Neljapäeval, 27. veebruaril pidi toimuma kooli suusaspordipäev. Olid suusad, olid suusakepid ja suusasaapad, õpilastel tahtmine suusatada, kõik vajalik oli olemas, aga mida ei olnud, oli lumi. Lund kohe mitte ei sadanud ega sadanud, sellepärast olime sunnitud läbi viima talvised jooksuvõistlused.

Osalesid kõik klassid 1A-LÕ (PÕK) klassini. Noorematel õpilastel oli kavas kahe ringi jooks, vanematel õpilastel kolme ringi jooks kooli territooriumil. Starditi elevil olles ja rõõmsameelselt, distantsil näidati tahtejõudu, oskust kannatada ja leida see viimane vajalik jõupingutus enne distantsi lõppu.

Parimad ajad olid (3 ringi aeg):

Poisid                              Tüdrukud
---------                          --------------
Rainer, 7A - 2.43             Anni, 8A - 3.44
Silver, 9A - 3.02              Äly, LÕ - 4.02
Reigo, 9A - 3.12              Kelly, 9A - 4.18
Mel-Andris, 7A - 3.18       Helena, 9A - 4.33

talvejooks rainer

Väga tublid olid ka kõik nooremate klasside õpilased, parimad olid: George (1A), Karoliine (1A), Sandra (2A), Siret-Merit (3A), Robin (4A), Miliina, Veiro ja Harro - kõik 5A klassist, Maris ja Kevin 5B klassist, Leemo 6A klassist - õpilased, kes hea tulemuse nimel pidid vapralt jooksma ja lootma ainult iseendale.

Paremaid tulemusi saavutanud õpilasi autasustati.
Kevad saabub, mõned nipid sportimiseks vabal ajal: hakake käima jooksmas või kõndimas kas üksinda, sõprade või sõbrannadega, ema või isaga. Teatavasti on kõige raskemad sportima minnes paar esimest sammu toaukseni. Tehke need sammud, pärast trenni aga võite iseendal kätt suruda ja mõttes autasustada ennast kuldmedaliga. Eesmärgiks võiks aga olla ka tegelik eneseteostamine jooksurajal - võidetud vimpel, rinnanumber ja koht võistlusprotokollis Maijooksul või Sügisjooksul. See peaks kõigile olema jõukohane.

Edukat harjutamist!

Kehalise kasvatuse õpetaja Mati Ummer