Tallinna Tondi Põhikool

95. juubelit tähistanud Tallinna Tondi Põhikool on üks suuremaid erivajadustega laste koole Eestis. Õpetame lihtsustatud õppekava alusel kolmel erineval õppetasemel – lihtsustatud õpe, toimetulekuõpe ja hooldusõpe.
Koostöös kooli personaliga loome parimad tingimused võimetekohase hariduse omandamiseks kaasaja muutuvas maailmas. Muutuva õpikäsituse oleme enda jaoks süsteemsemalt lahti mõtestanud ja töötame kogupäevakooli kontseptsiooni suunas.
Meie töö on suunatud tulevikku - peame oma missiooniks julgustada, suunata ja toetada erivajadusega noort olema võimalikult iseseisev ühiskonnaliige.
Oma kooli põhiväärtused oleme sõnastanud ristsõnana, mis on kui väike retsept, kuidas õnnelikuks saada.

S Õ B R A L I K
I S A M A A L I N E
V A S T U T U S T U N D L I K
S Ä Ä S T E V
H O O L I V
S I I R A S
V I I S A K A S

ISADEPÄEV TONDI PÕHIKOOLIS
07. november ISA - ÕNNITLEME SIND ISADEPÄEVA PUHUL!
„Undisputed Truth” „Vaieldamatu tõde”

Mõte isadepäeva tähistada ja meie kooli õpilaste tublisid isasid läbi spordi kordki aastas meeles pidada, oli tekkinud juba kooliaasta algul. Üritust koos kooli juhtkonna ja huvijuhiga arutades, oli vastus käes ja otsus kindel. Isadepäeva tähistamine toimub: 07. novembril, kell 18.00 kooli võimlas rahvastepalliturniiriga „Isad ja Pojad”.


Sel õhtul... - Tondi Põhikool! – sinna oli nagu üksainuke tee... kõik kuhugi ruttasid. Iga tulija mõtles arvatavasti: – „Kas tõesti on keegi seal spordisaalis veel?” Aga oli - ja kui palju veel!


Võistluste avamiseni kõlas õpetaja Mati ühelt lemmikplaadilt - Creedence Clearwater Revival muusika ja võimas avalugu - Hey Tonight enne avamist. Sissejuhatus õpetaja Matilt, avasõnad ja isadepäevaõnnitlused õppealajuhatajalt Marika Leemetilt, veelkordne võistluspaiga ülevaatus ja plaanide korrigeerimine õpetaja Kristelilt ning fotograafina tegutsenud huvijuhilt Mairelt mõned võtted ja võistlused võisid alata.


Osavõtjad rivistati üles, ülelugemine näitas esialgseks arvuks - 58, hiljem lisandusid veel mõned hilinejad ja oli palju ka pealtvaatajaid. Õpetaja Mati loosis võistlejad 4 alagruppi nii, et isa ja poeg oleks ühes võistkonnas „kodurahu huvides”.


Lubatud oli ka õpilaste, kelle isa ei saanud võistlema tulla, osalemine ja vastupidi, samuti oli lubatud õpetajate osalemine ja nende abikaasade osalemine.

isadepev2013 1

isadepev2013 2


Mängiti turniirisüsteemis ehk kõik kõigiga läbi, rohkem võite saanud võistkond oligi võitja, mängiti pehme palliga. Oli äärmiselt tore, et osalejaid oli nii, nii, nii palju. Õpetajatest mängis väga hästi õpetaja Sirli (9a- kl.juhataja). Mõned isad mängisid nagu profisportlased ja ka pojad ei saanud ju alla jääda, tuli mängida viimase peal. Oli tõesti nagu spordilaulupidu, väljakul vaba ruumi oli raske leida. Kohati saal rõkkas, nii et oli vist teise Tallinna otsa kuulda. Kui mängitud oli ligi kaks ja pool tundi, selgus turniiri lõpuks, et 3 võistkonda on kogunud ühepalju punkte ja kuna ümbermänge ei toimunud, jäid nad jagama I-III kohta, millega olid ka kõik rahul ja mis oligi väga sõbralik ja sobilik lahendus isadepäeva meeleolus.

Autasustamine toimus „Sinises saalis.” Autasustati kõiki isasid diplomite ja meenetega. Õpilaste poolt isadele valmistatud õunakoogid, pirukad ja tee maitsesid kõigile väga hästi.
Suured tänud tädi Ainole, kelle maitsvad õunad olid äärmiselt head. Kõigile meeldis üritus väga, arvati, et see võiks muutuda igaaastaseks traditsiooniks.


Iga asi saab kord otsa, nii lõppes ka see tublidele isadele pühendatud turniir hilisõhtul – kõik olid väsinud, aga õnnelikud.
Eh, aga me panime ...

NB! Loe: Huvijuhi blogi.

Kehalise kasvatuse õpetaja Mati Ummer

tallinn logo 200

Uus koolimaja

Uue koolimaja uudised


uus koolimaja


Alates 01.09.2018 asume uue koolimaja ehituse perioodil asenduspinnal aadressil
Vilde tee 69, Tallinn.

Tuisu osakond on endiselt aadressil Tuisu 20.

Üritused

Projektid

Tunnustused

Uuenev haridusasutus 2016
Parim koostööprojekt 2016
Parim koostööprojekt 2015 eripreemia
Turvaline kool 2014 III koht
Loodussõbralik kool 2013
Innovaatiline tegu 2012
Parim lõimumisprojekt 2012 II koht
Sõbralik koolisöökla 2011 III koht
Parim lõimumisprojekt 2010
Parim personaliprojekt 2008
Hästi juhitud kool 2006
Hea huvitegevusega kool 2004