Peagi 95.juubelit tähistav Tallinna Tondi Põhikool on üks suuremaid erivajadustega laste koole Eestis. Õpetame lihtsustatud õppekava alusel kolmel erineval õppetasemel – lihtsustatud õpe, toimetulekuõpe ja hooldusõpe.

ERIOLÜMPIA EUROOPA MÄNGUD. KONVERENTS.
----------------------------------------------------------------------------------
09.-21. septembrini toimusid Eriolümpia Euroopa Mängud Belgias. Võistlustel osales Eesti võistkond sulgpallis, lauatennises, judos ja sportvõimlemises. Kuna ei osalenud ujujad ja kergejõustiklased, siis meie koolist võistlejad puudusid.

Võistlustega samal ajal, sealsamas, toimus aga 12.-17. septembrini noortekonverents - Euroopa noorteaktiivi tippkohtumine Antverpenis, kuhu väljavalituks osutus ka meie kooli tubli sportlane Inge Maiberg.

inge belgia

Inge muljed:
Olin 12.-17. septembrini Belgias konverentsil. Eestist oli seal kolm inimest, peale minu Elina Gerassimov Tartumaalt Ülenurmelt ja Mai-Liis Sõerd Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskusest. Mai-Liis Sõerd oli selle projekti juht, Elina oli partnersportlane ja ka mina esindasin sportlasi. Lendasime läbi Taani Brüsselisse. Lennujaamas ootas meid meie vastuvõtja, hoides silti “European summit 2014 youth activation”. Peale meie jõudsid kohale kreeklased ja koos sõitsime hotelli. Hotellis võttis meid vastu Nena, kes oli üks meie vastuvõtjatest. Järgnes õhtusöök, kus tutvusime Belgia, Tšhehhi, Kosovo, Kreeka, Rumeenia, Poola ja paljude teiste delegatsioonidega. Tutvusime üksteisega, rääkisime spordist ja sportimisvõimalustest meie riikides. Konverentsi eesmärk oligi erivajadustega inimeste spordi juurde toomine ning selle üle arutamine. Räägiti eriolümpiast ja aktiivse eluviisi kasulikkusest.
Loodan, et suudame paljudele noortele spordi vastu huvi tekitada ja nende elu muutub huvitavamaks ja rõõmsamaks.
Jõudsime ka veidi tutvuda Belgiaga. Käisime Coca-Cola tehases ja osalesime seal korraldatud viktoriinis Coca-Cola kohta. Tutvusime Antwerpeni ja Brüsseliga. Viimasel päeval külastasime Euroopa parlamenti. Seal kohtusime Belgia poliitikuga, kes vastutab erivajadustega inimeste heaolu eest. Nägime ka Eesti Europarlamendi liikmete töökohti.
Sain selle reisiga endale palju uusi sõpru, kellega suhtlen ja olen edasi kirjavahetuses.

Eesti Eriolümpia Ühenduse kui katusorganisatsiooni osa meie spordis järjest suureneb. Tore, et ka meie kool kuulub sellisesse spordiorganisatsiooni.

Kehalise kasvatuse õpetaja Mati Ummer.