teatejooks logo

Neljapäeval, 5. mail toimus 21-s linnas üle Eesti suur Teatejooks, kuhu olid osalema oodatud kõik 5.-9. klasside õpilased. Kokku oodati jooksule rekordiliselt üle 10 000 tubli õpilase.

Teatejooks toimus samaaegselt Tallinnas, Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Keilas, Kuressaares, Kohtla-Järvel, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Raplas, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Sillamäel, Tartus, Toilas, Valgas, Viljandis ja Võrus.

Teatejooks oli heategevuslik üritus, mis toetas liikumisvõime kaotanud laste ravi. Jooksu idee oli anda noortele võimalus tunda rõõmu liikumisest ja tervislikest eluviisidest, kus oluline pole võit, vaid osavõtt ja teadvustamine, et kõik, kellele on liikumisvõime antud, peaksid seda kasutama. Liikumine sõprade ja klassikaaslastega värskes õhus loob positiivse meeleolu.

Kõigis linnades peeti Teatejooks viies vanusegrupis: 5., 6., 7., 8. ja 9. klassi noortele. Võistkonnas on kaheksa liiget, iga jooksja läbis ligi 400 meetri pikkuse distantsi.
Tallinnas, Kadriorus avas teatejooksu president Toomas Hendrik Ilves, pidades toreda kõne ja andes ürituse stardipaugu, hiljem oli president ka õpilaste hulgas ning uudistas kuidas kellelgi jooksmine läks. Õpilased said endale tänutäheks ja mälestuseks jooksul osalemise eest Teatejooksu särgid ja tänukirjad.
Meie Tondi Põhikoolist osalesid jooksul: KÄTLIN, MONICA, MOONIKA, TIIA, RAIMOND, TIMO, RISTO ja KAREL. Õpilasi saatsid ja juhendasid kehalise kasvatuse õpetajad Kristel ja Mati.

Sõidumured võistlustele ja tagasi lahendasid Hansabuss ja Tallinna Spordiklubi Jõud.

Meie võistkond esines väga tublilt olles kogu distantsi juhtivate koolide seas.

Osaleda kõigi Tallinna koolidega sellisel suurel üritusel oli meie koolile suur au.

Oli väga tore sportlik päev.

Tallinn, 05.05.2016.a.
Kehalise kasvatuse õpetaja Mati Ummer.

teateDSCN2912

teateDSCN2919