TALLINNA TONDI PÕHIKOOLI VÄGIKAIKAVEDU (ingl. Mas-Wrestling)
-----------------------------------------------------
Vägikaikavedu on rahvalik jõu- ja osavusmäng. Mängijad jagunevad paarideks, osavõtjate arv võib olla piiramatu.

Lihtsustatud reeglid - mängijad istuvad kaikast teine teisele poole, haaravad kaikast nii, et see asuks nende vahel ja ootavad mängujuhi märguannet. Mängujuhi märguande peale tõmmatakse kaigast enda poole, üritades seda üle märgistatud keskjoone tõmmata, millega kaasneb ka kaaslase lähteasendist väljatõmbamine. Mäng võib jätkuda uute paaride vahel seni kuni alles jääb kaks paremat, kes selgitavad võitja. Viimane võitja ongi vägikaikaveo võitja.

Kirjanik A. H. Tammsaare kirjutab juba 1923.a oma teoses “Tõde ja õigus” I osas sõrmetõmbamisest ja kaikaveost (vägikaikaveost) ja samas meie omaaegseid kõigi aegade kõvemaid mehi Kristjan Palusalule polnud teadaolevalt juba 16-aastaselt vägikaikaveos vastast, seega on tegemist mänguga väga ammustest aegadest.

22. detsembril 2015 toimusid meie koolis samuti I vägikaikaveo võistlused.
Võistlesid 4a, 4v, 6a, 8a ja LÕ (PÕK) klassid.

Tulemused:

4a + 4v - klassid võistlesid koos, kogu võistlus oli väga pingeline. Võitjana väljus JAN (4a) võites võimsas finaalkohtumises MARKUS'T (4v), järgnesid Kent ja Kristjan, aga tublid olid ka kõik teised, tüdrukutest oli tublim MINNA.

DSCN2846

8a + 6a – klassid, võitis LEEMO (8A), võites ennast ületanud ja kõiki üllatanud DENISSi, kes sai teise koha. Järgnesid ROBIN, MARK ja RAUL. Tüdrukutest olid tublid KRISTIINA, KAIRI ja HELENA.

LÕ(PÕK) - tüdrukud, võitis ANNI, üllatuslikult tuli teiseks Gerli, kolmas oli Birgit.

LÕ(PÕK) - poisid, võitis kindlalt KRIS KEVIN, üllatuslikult tuli teiseks Martin ja kolmandaks Meelis.

Kehalise kasvatuse õpetaja Mati Ummer

DSCN2843