Tallinna Tondi Põhikool

"Tervist edendava kooli" (TEK) projektiga liitus Tallinna Tondi Põhikool 2004/2005 õppeaastal.
Täpsemat infot, mida tähendab "Tervist edendav kool", millised koolid on antud projetkiga liitunud jms. võib lugeda näiteks terviseinfo portaalist.

Tegevusplaanid:
vaata artikli allosast

Projekti raames on toimunud:

2014/2015 õppeaasta

12.09.2014 toimus meie koolis juba traditsiooniks saanud ülekooliline keskkonnaprojekt "Prügihunt", milles osalesid 2-8 klasside õpilased nii abi- kui ka toimetulekukoolist. Sorteeriti prügi, arutati üheskoos, et kuidas puhtust ja korda luua ning kuidas loodus kaunina püsib! Prügihunt jagas õpilastele ka õpperaamatuid ja mänge!Kokku osales keskkonnaprojektis üle saja õpilase!


11.11.2014 kiirustasid 7a klassi õpilased Timo ja Helena Tallinna Botaanikaaeda, et alustada uue, sedapuhku juba kolmanda loodusraamatu meisterdamist.Raamat kannab pealkirja "Lehispuude mitmekesisus"Projektis "Looduslaps" osaleb meie kool juba kuuendat aastat.
Esimesed kümme lehekülge said valmis ja
raamat näeb ilmavalgust kevadel 2015!

 


2013/2014 õppeaasta

06.09.2013 Projekt "Reipalt koolipinki"
Jätkuprojekt "Reipalt koolipinki" kulmineerus 06.09.2013 matkaga Kopli neeme tippu, kus Ankru tänavas asus Kopli tuletõrjedepoo. Õpilased said põhjaliku loengu tuleohutusest, kuidas õigesti käituda tuleõnnetuse korral ja ka praktilisi tegevusi. Uudistada sai moodsat tuletõrjeautot ja riietada end tuletõrjujaks. Matk kulges mööda Stroomi randa ja tagasi kooli jõudsid päikesest ja teadmistest reipad õpilased


08.11.2013 Parim terviseedendaja
08. novembril said Tallinna koolide ja lasteaedade parimad terviseedendajad tunnustatud Õpetajate Majas. Neid tänas tehtud töö eest Tallinna Haridusameti terviseedenduse peaspetsialist pr. Eve Levandi ja Tallinna abilinnapea pr. Merike Martinson. Meie kooli parim terviseedendaja on sel aastal meie kooli psüholoog Saale Kibin. Tema eestvedamisel on saanud meie kooli õpetajad väga vajalikke nõuandeid läbi kovisiooni, ta aitab välja anda kooliajalehte "Tondu", juhendab fotoringi ja alati saab temalt häid ja vajalikke õpetussõnu tekkinud probleemidele - tänud sulle Saale Kibin!

 

14.02.2014 Laste ombudsmani külaskäik
Laste Ombudsman ja sõbrapäev 14.02.2014 Sõbrapäeval tulid meie kooli härra Andres Varu ja veel kaks töötajat Laste Ombudsmanist, et rääkida mis asutus see on ja mis tööd seal tehakse. Räägiti palju ka laste õigustest ja kohustustest.Õpilased esitasid arvukalt küsimusi ja said teada,et kuhu võib oma murega pöörduda või helistada.Hea oli teada, et on kohti, kus sinust hoolitakse ja kus ka sinu mure ära kuulatakse ning vajadusel ka aidatakse


23.02.2014 Hoolimisnädal Loomaaias
23. veebruaril suundus kogu õpilaskodu Tallinna Loomaaeda, et üles leida kääbusküülik Loola ja talle kallistusi jagada, sest on ju hoolimisnädal! Kohtuti veel ka putukamaailmaga, lumeleopardidega, kes hullasid lumes, jääkarudega, amuuri tiigriga ning muidugi elevantidega elevandimajas. Sai ka kilpkonni silitada ja julguse korral isegi sülle võtta. Külastati veel väikest ja suurt troopikamaja, kus suheldi ahvide ning krokodillidega, imetleti kuldkalu ning marmosette, otsiti üles tillukesed kekod ning naditi pisipärdikute hullamist. Ka talvel käib Tallinna Loomaaias vilgas tegevus ja tore on ju loodusõpetuse tundi läbi viia värskes õhus koos Õismäe Kooli sõpradega, kellega koos tunnid toimuvad juba sügisest saadik - lõimumine ja sõpruse tugevdamine on ju pidev protsess
Märts 2014 Tervisenädal
Tervisenädal - "Sinu sammud loevad!" 2014 Koostöös Tervise Arengu Instituudiga toimub märtsi viimane nädal meie koolis väga tervislikult s.t. alustame oma pikka õppepäeva kooli korvpalliplatsil, kus õpetaja Sirly Eelmetsa juhendamisel toimub hingamis- ja liikumisõpetus linnulaulu saatel. Õpilased saavad teadmisi läbi mänguliste harjutuste "mesimumm", "hingame rütmis", sepalõõts, hamm, ramm, aum-i-mis kõik värskendavad ja tõstavad energiataset, et reipalt alustada koolipäeva. Olenemata ilmast toimuvad tervislikud pooltunnid kogu nädala jooksul igal hommikul kell 8.30

 


2012/2013 õppeaasta

14.03.2013 Ilunädalal Tiina tervisetoakeses
14. märtsil hoolimata pakasest aga siiski väga kevadisest päikesesärast veetsid õpilaskodu õpilased Tiina (Leemo ema) tervisetoas! Juba alguses hakkas põnev, sest tuli segada omale imekreem - mis aitab 1000 tõve vastu! Tundsime end kui väikesed apteekrid, kellel aimu taimevõlust ja taime tervendavast elujõust! Valminud kreemide töötoas kontrolliti kreemide sobivust iseendale kristallpendli abil. Saime teadmisi hingamistehnikast, eluenergiast, õnnest ja tervendavast elujõust, mida inimene saab ise tekidada - tarvis läheb vaid tahet, headust ja oskusi!
Parim retsept, mille Tiina meile jagas oli: olla hea kõigepealt iseendale ja siis kiirgab sinu headus ka teistesse ning nii tekib rohkem naeratusi ning päikselisi inimesi, kellega on koos mõnus olla!Seeläbi on maailmas vähem kurjust ja õnnetuid inimesi!
Täname Tiinat väga ja soovime kõigisse headust ning kevadist päikesesära!


 

01.03. Alustas projekt "Keat"
Esimesel märtsil külastas meie kooli Põhja-Päästeameti peaspetsialist, kes kahe tunni jooksul andis õpilastele teadmisi tuleõnnetustest, nende vältimisest, uppumisohust vees, inimeste päästmisest ning kuidas käituda ohu korral. Õpilastele tutvustati käitumisreegleid, kuidas helistada Päästeametisse, et abi jõuaks kiiresti kohale!
Õpilastele tuleb projektiraames veel rääkima Põhja-Politsei ning meditsiinitöötaja. Maikuus tuleb aga osaleda juba "Keat"-i laagris, kus kiiruse peale läbitakse kokku kümme võistluspunkti ja sooritatakse praktilisi ülesandeid.
Võistkonda kuulub kaheksa õpilast!


 

19.02. Hoolimisnädal Loomaaias
19. veebruaril suundus kogu õpilaskodu Tallinna Loomaaeda, et üles leida kääbusküülik Loola ja talle kallistusi jagada, sest on ju hoolimisnädal!
Kohtuti veel ka putukamaailmaga, lumeleopartidega, kes hullasid lumes, jääkarudega, amuuri tiigriga ning muidugi elevantidega elevandimajas. Sai ka kilpkonni silitada ja julgusekorral isegi sülle võtta.Külastati veel väikest ja suurt troopikamaja, kus suheldi ahvide ning krokodillidega, imetleti kuldkalu ning marmosette , otsiti üles tillukesed kekod ning naditi pisipärdikute hullamist. Ka talvel käib Tallinna Loomaaias vilgas tegevus ja tore on ju loodusõpetuse tundi läbi viia värskes õhus koos Õismäe Kooli sõpradega, kellega koos tunnid toimuvad juba sügisest saadik-lõimumine ja sõpruse tugevdamine on ju pidev protsess!


 

11.-15. veebruar hoolimisnädal
Juba traditsiooniks saanud hoolimisnädalat peetakse meie koolis igal aastal - veebruaris. Seekord algas hoolimisnädal 11.02.2013 muinasjutuvestmisega, mida tegid väga meisterlikult õpetajad Evelyn Ojaperv (nooremale kooliosale) ning õpetaja Anne Eeljõe vanemale kooliosale. Iga päev valisid klasside õpilased hoolivama õpilase ning alles kahe nädalapärast selgusid hoolivamatest hoolivamad õpilased!
Hoolimisnädalal hooliti eriliselt ka Tallinna Loomaaia Elevandimajas asuvast meie suurest sõbrast -kääbusküülik Loolast,kellele viidi porgandeid ja kogu aasta toiduraha, sest oleme ju Loolale vaderiteks! Loolat saavad kõik näha alates 01. juunist, lastekaitsepäeval, sest siis avatakse Tallinna Loomaaia Miniloomaaed, mis on mõeldud kõigile lastele ja seal saab loomi ka sülle võtta ning kallistada!


07.09.2012 Projekt "Reipalt koolipinki 2012"
Esimese koolinädala lõpetas 07. septembril toimunud matk Glehni lossiparki Nõmmel või Lõwenruhi parki Kristiine linnaosas.
Kogu matkapäev sadas vihma aga üheskoos matkata oli nii tore, et keegi ei virisenud ja teada oli ju seegi, et pole halba ilma - on vaid valed riided!
Tuli täita ka töölehti ning üles leida objektid, mida töölehel kirjeldatud ning juurde joonistada ka puud, põõsad, mis seal olid. Kõik õpilased said omale ülesande ja peale kahetunnist matka oldi koolimajas tagasi, kus ootas kõiki soe toit, mis maitses suurepäraselt!
Projektile"Reipalt koolipinki" sai antud suurepärane avastart ning õpilased ootavad pikisilmi uusi ettevõtmisi juba uuel õppenädalal! 16.09.2012 Projekt "Reipalt koolipinki 2012" Õismäe Kooliga
Juba traditsiooniks saanud projekti "Reipalt koolipinki" raames toimus 16. septembril matk ja spordipäev Õismäe Kooli õpilastega Õismäe Kooli õuel. Meie koolist osalesid 4-5 klasside õpilased. Ühiselt sporditi: hüpati kaugust, tõugati kuuli, tehti kätekõverdusi, tõsteti lõuga, joosti ajapeale, kiiguti ning toimus ka asfaldile joonistusvõistlus. Päike säras ja särasid ka reipad õpilased, kes kõik olid ka võitjad ning said omale kuldmedali - seekord siiski sokolaadist!

 

21.09.2012 Heategevuslik projekt "Aita lapsi!"
21. septembril 2012 said abikooli 3-7 kl. õpilased külastada Nuku- ja Noorsooteatrit projekti "Aita lapsi" raames keskkonnateemalist etendust "Prügihunt ja superjänes." Nõnda õpetlik ja lõbus etendus tegi kooliaasta kolmanda koolinädala reedekese põnevaks ja muutis kooliväsimuse koolirõõmuks ning kõik õpilased lubasid targalt prügi sorteerida!


 

21.09.2012 Õpilaskodu õpilastega Kadrioru valgusfestivalil.
Iga aasta kolmanda septembri nädalal süüdatakse Kadrioru pargis mitutuhat küünalt, et jätta hüvasti suvega!
Ka seekord, nüüd siis juba seitsmendat korda särasid 5000 küünalt suvelillede seltsis ja puid-põõsaid katsid värvilised tulukesed.Õpilaskodu õpilased nautisid muusikat, valgusesära, jalutamist ning ka tantsimist.Õhtu oli sume ja salapärane ning õpilastele oli valgusfestival väga oodatud sündmus.


 

31.10.2012 Politsei ja heategevusprojekt
Oktoobrikuu viimasel päeval seisid koolimaja ees viis politseinikku ja tervitasid kõiki koolimajja sisenejaid ning jagasid helkureid kõigile, kellel polnud.
Kellel oli helkur ja õigesti s.t. paremal küljel said kiita ja kommi - see tegi hommiku eriliseks ja õpilased läksid rõõmsalt klassidesse.
Tore on kui politsei on justkui sõber, kel soov aidata!


 

08.11.2012 Parim terviseedendaja
08. novembril said Tallinna koolide ja lasteaedade parimad terviseedendajad tunnustatud Õpetajate Majas. Neid tänas tehtud töö eest Tallinna Haridusameti terviseedenduse peaspetsialist pr. Eve Levandi ja Tallinna abilinnapea pr. Merike Martinson. Meie kooli parim terviseedendaja on sel aastal õpetaja Sirly Eelmets. Tema eestvedamisel on saanud meie kooli õpetajad väga vajalikke võimlemistreeninguid, tema kirjutatud terviseartikleid saab lugeda meie kooliajalehest "Tondu" ja alati saab temalt häid ja vajalikke õpetussõnu tekkinud probleemidele - tänud sulle Sirly!


 

08.11.2012 Projekt "Seos" õpilaskodus
08.novembril tänu üliõpilaste Mari ja Indreku heategevusele said õpilaskodu õpilasd selgeks, et mis on sõltuvus ja kuidas sellest hoiduda. Põnevaks ja lihtsamini mõistetavaks tegid loengu väga põnevad mängud, mis õpilastele väga meeldisid. Tore kui õpitakse lihtsalt - läbi mängu ja õpetajateks on üliõpilased, kes ka ise naudivad õpetamist läbi mängu!


 

15.11.2012 "Musta nuku koolitus"
15. novembri õhtul, täpselt kell 18.30 vuras koolimaja taha kaks õppesõiduautot ja õpetajad, kel soov ka meie kooli õpilastele selgeks teha, et miks on vajalik pimedas kanda helkurit ja end nähtavamaks teha. Kahe autoga ning õpilastega tehti katse, et näidata kui nähtavad on nad autojuhile pimedas ilma helkurita ja koos helkuriga.
Õpilastele sai selgeks, et kui tähtis on pimedal ajal helkurit kanda ja jagati ka helkureid.Väga vajalik õppus oli ning kõik õpilased lubasid hoolikalt helkureid kanda


 

21.11.2012 "Must lind"
21. novembril said õpilaskodu vanema rühma õpilased ja õpilasomavalitsuse (ÕOV) õpilased näha Pöff-i filmi "Must lind". See Kanada film rääkis noorukist Seanist, kellel oli range isa ning õrn hing. Oma mure ja viha kirjutas ta luuletustesse, mis aga sattusid tänu internetile ja pahatahtlikele avalikkuse ette. Nagu filmis ikka jõudis asi kohtusse ja noormees pandi süütuna vangi. Tänu oma ausesele kannatas ta väga ning lõpuks võitis siiski headus. Kogu filmi vältel oli palju vägivalda, õnneks siiski ka armastust ja ausust. See film oli noortele väga õpetlik ja õnneks mitte nii vägivaldne kui eesti film "Klass" .


2011/2012 õppeaasta

09.09.2011 REIPALT KOOLIPINKI
Meie matk toimus sellel õppeaastal kahte erinevasse sihtpunkti: 1.-6. klass tegid jalgsimatka kooli juurest Löwenruh parki ja 7.-9. klass matkasid Glehni parki.
Õpetaja Anne Eeljõe kirjutab 4.A klassi matkamuljetest: Neid samme andis ikka lugeda, enne kui kohale jõudsime. Pargis ootasid ees erinevad toimetused. Nooremad klassid veetsid toredasti aega mänguväljakul, 4.-6. klassid said töölehed, mille täitmine osutus väga põnevaks.
Oh, seda rõõm ja jooksmist, enne kui kõik nõutud kohad leitud ja ülesanded lehel lahendatud. Seejärel oli mänguväljakul lustimine eriti tore. Väike vihmasabin meid ei kohutanud, ajas vaid korraks puu alla varju otsima. Matk koolimajja ei tundunudki nii pikk, kui eelmisel aasta. Jalad olid vist tugevamaks saanud.
Reipust ja tugevust kooliperele uueks õppeaastaks!
Ja õpetaja Sirli Väinsar kirjutab 7.A klassi silmade läbi matkast Glehni parki:
„Suvine energia pulbitseb sees. Esimese täisnädala reedel võtsime vanemate klassidega reipalt ette matka Glehni parki. Lusti lisas taevas sirav suvine päike.
Õpetaja Monika Viispert oli ette valmistanud töölehe, mida ühiselt täitma asusime. Pidime üles leidma kaheksa erinevat punkti ja leitud koha ka kaardil märgistama.


15.09.2011 Valgus kõnnib Kadriorus...
... ja 20 õpilaskodu õpilast koos huvijuhi ja kasvatajatega kõndisid ka imekaunilt valgustatud Kadrioru pargis 5000 küünlasära ning imekauni muusika saatel, jättes hüvasti suvega 15.septembril! Nautisime ka live muusikat vanameister Bonsolt ning saime osa ilutulestikumängust, mis lausa lummas ja naelutas paigale!
22.09.2011 Lugemispesa õpilaskodus
22.sept. 2011/12 õ.a. saigi valmis -väike aga hubane lugemispesake õpilaskodule!
Suured tänud tuleb öelda Tondi raamatukogu juhatajale pr.Eikele, kes sponsoreeris meid lugemispesa mööbliga: raamaturiiul ja kolm istumistumbat!Loodame, et õpilased õpilaskodus leiavad tee raamatu juurde ka õhtul, enne magamaminekut,et oma meelele meelerahu jagada!
23.09.2011 Prügihunt külastas meid suvel ja lahkus sügisel...
Hoolimata hullust vihmast seisis reedel, suve viimasel 23.septembril meie kooli hoovil hiigelsuur paviljon -nn. jäätmesorteerimisjaam koos prügihundiga ja ootas õpilasi õppetundi, et taas ülekorrata ja saada ka uusi teadmisi prügist, ohtlikest jäätmetest, nende sorteerimisest ning taaskasutusest-nn.rohelisest ökoringist.Väga aktiivselt osalesid Abikooli õpilased aga kahjuks Toimetulekukooli õpilaste osalus oli vaid kaks õpilast?!
Sõbrakese-2 Riguldis 16-20.septembril
20 õpilasel(10 meie kooli ja 10 Õismäe Kooli vene keelt kõneleval õpilasel) ja kahel huvijuhil Mairel ja Jelenal oli võimalus nautida suve pikendust "Sõbrakese-2"laagris Riguldis. Laager kestis neli päeva, algas reedel ja lõppes eile, esmaspäeval.Õpilased nautisid kuuma päikest, sooja vihma ja tuult, metsaande, tormist merd ning loovustunde ning hobuseid. Pühapäevane pannkoogihommik, matkad, seikluspark, saunaõhtud ning discoprogrammid muutsid laagripäevad nii põnevaks, et magamisaeg jäi napiks ning lisa tuli võtta ka hommikutundidest! Laagris osalenud õpilased uurisid juba, et kas "Sõbrake-3" ka tuleb? Kindlasti tuleb kui väga soovida, sest terviseedendus käib ju ikka looduse ja mere rüpes!
18.10.2011 Abikooli sügisnäitus ja laat
18. oktoobril käis juba hommikust peale koolis vilgas askeldus. Kõik lauad, mis said sügisnäituse tarvis klassidest veetud ja linadega kaetud said täna täidetud õpilastel omavalmistatud sügiskompositsioonidega! Sügisnäituse avas pidulikult meie kooli direktor ja kohe peale avamist algas vilgas kauplemine omaküpsetatud tervislike maiustega! Kellel maiustatud sai vaadata ja nautida sügisnäitust!
1a kl.õpilased olid sügislehtedest meisterdanud uhked siilipoisid. 2a klass meisterdas vahvaid kartuliloomakesi ja vaasis oli uhke sügislehtede kimp. 3b klassi õpilased olid meisterdanud sügisese linnuparve, kes oli kohe lendu tõusmas, et soojale maale lennata.3a kl.õpilastel oli salapärane kohver, mille sees kastanimunadest loomakesed ja eemal meeleolukas sügiskollaaz.
4a kl.õpilastel oli meisterdatud sügisene sillerdav kapsapuuke, mille tüve tagant piilus metsakoll ning palju-palju siilikesi sügisandidega rippus akna kohal! 5a käis täna Enegiakeskuses ja õpetas-kuidas sügispimeduses ellujääda! 6a kl. olid miniatuurkõrvitsad ja sügislilled vaasis. 6b kl. meisterdas vahvaid kartuliloomakesi ja kastanipärleid. 7a oli näitusele pannud maapirnid ja muid sügisande.7b oli meisterdanud vahtralehtedest roosid, mis vaasis näisid nagu ehtsad kollased roosid! 8a kl.oli väga elegantne ning kaunis sügiskorvike, mis täis sügisande-selle kompositsiooni autor oli õpilane Nele, kes juba aastaid on tublilt käinud ka Tallinna Botaanikaaia jätkuprojektis. 8b klass oli pununud vahtralehtedest koheva rebasesaba ja teinud kätepuu. 9a kl.olid krüsanteemid ning PÕK-il lausa pidupäevahõnguline lillekimp! Tublid küpsetajad ja kaubitsejad olid vaid kaks klassi:PÕK ja 6b ning õpetaja A.Eeljõe, kelle pestod olid lausa vitamiinipommid! Näitusel on mida uudistada ja millest sügisenergiat ammutada! PÕK-i õpetaja Kadri Aarik oli valmis saanud ka näituse töölehed ning tänukirjad kõigile osalenud klassidele!
19.10.2011 Sügisvärvides Botaanikaaed
19. oktoobril käivitus taas jätkuprojekt "Looduslaps Botaanikaaias" Uued looduslapsed meie koolist on: Tiia 3b klassist,Timo ja Moonica 4a klassist ning juba mitu aastat osalenu Timo 6b klassist.Täna säras Botaanikaaed lausa vikerkaarevärvides, nägime võililli, karikakraid, lõvilõugu ja muidugi troopikamaja troopilisi taimi, mõned neist ka õitsesid. Sissejuhatavas loodusringi tunnis meenutasime möödunud suve: õpilased jutustasid oma reisimuljeid Filipiinidest, Sri Lankast, Austraaliast, Uus Meremaast ja ka Eestimaast! Küll on tore, et õpilased juba nii kaugeid maid saavad külastada! Peale reisimuljete kuulamist ja maiustamist korjasid õpilased Botaanikaaiast erinevate tammepuude lehti, et neist ise meisterdada omale raamat, sest ise tehtud on hästi tehtud!

 

29.09.2011 Tondi maneez - meie suur sõber
29. septembril oli meie kooli õpilastel taas kena kohtumine Tondi maneezis treener Kaie ja hobuste Alluuri ja Matuga! Oleme nüüd koostööd Tondi maneeziga teinud juba neli aastat ja õpilaste huvi hobuste vastu aina kasvab. Praeguseks käib ratsutamisringis ligi kuuskümmend õpilast nii abi- kui ka toimetulekukoolist! Abikoolist viivad õpilased peale õppetööd Tondi maneezi teisipäeval õpetaja Kadri Aarik ja neljapäeval huvijuht Maire Paluveer. Toimetulekukooli õpilased käivad Tondi maneezis koos abiõpetajatega esmaspäevast kolmapäevani. Loodame, et ratsutamisring õpetab õpilastes armastust loomade vastu ja on ju tore kellesti hoolida ning ka õpinädal muutub rikkamaks!


Omavalmistatud raamat
Andresepäeval alustasid "Looduslapse" õpilased päris oma raamatut meisterdama-seekord tammepuu liikidest. Kuidas raamat välja näeb saab peagi uudistada, sest kõik õpilased olid väga tublid ja abistasid üksteist! Värskeltköidetud raamatuke “Tamm” sai köidetud ja õpilastele jagatud alles 14.03.2012, nädal enne kevade tulekut-kaua tehtud kaunikene!
25.11.2011 Taimest tulnud - näitus avatud
Kadripäeval, 25. nov. sai üles pandud õpilastööde näitus "Taimest tulnud!" Näitusele esitasid töid kogu toimetulekukooli klassid ning abikooli 4a kl., 6b kl. Põk ning Õp. A. Piheli juhendatud õpilased. Näitus"Taimest tulnud!" meie kooli I korruse fuajees jääb avatuks jõuluaja lõpuni.
02.11.2011 Hingedepäeva tähistamine
02.novembril, hingedepäeval toimus abikooli 5-9 klassi õpilastele loeng teema l - hingede ränne... Õpilased said täies vaikuses ja kauni muusika saatel süüvida iseenesesse ning kuulata nõuandeid 6b klassi õpetaja Sirly Eelmetsalt, et kuidas oma hingele pai teha ja olla ka kaaslaste vastu nõnda nagu soovid, et ollakse sinuga!
Samasugune loeng koos muusikaga toimus ka õpilaskodu õpilastele ning kasvatajatele!
Peale loengut läksime koos kasvataja Asjaga ning tema rühma õpilastega Rahumäe kalmistule, kus süütasime küünlad lastekirjanik Juhan Jaigi ning kasvataja Asja vanemate haual. Kogu surnuaed säras küünlavalguses nagu oleksid tuhanded inglid maandunud ning valgustamas hingede rännakut teispoolsuses!
08.11.2011 Loomaaed - baruto ja liblikad
08. novembril oli justkui nukker sügisega hüvastijätt - käisime kõigepealt liblikaid otsimas ja oh imet - leidsimegi mitu-mitu! Õismäe Kooli huvijuht Jelena oli just saabunud Türgist ja temaga kaasas oli vaid neli õpilast, kes kõik olid väga nukras meeleolus, sest nende kooli direktor oli lahkunud teispoolsusesse laupäeval ja kogu koolipere oli leinas, ühinesime ka meie....
Nägime juba kolmandat korda õide puhkenud roose, karikakraid ning väga vallatut amuurileopardi kutsikat- seitsme kuu vanust Barutot, kes vallatles oma emaga.Veel käisime kaamelite juures, kus kaameliemad olid pojakeste ootel, kes kevadel peavad ilmavalgust nägema. Muidugi jalutasime ka imelises linnuriigis, sest päike ei olnud veel loobunud ja linnukesed tegid ettevalmistusi magamaminekuks-kes puhastas kuldset sulekuube, kes klaaris arveid oma kaaslasega, kes näitas meile oma imelist sulekuube ja ajas juttu linnukeeles-oskaks vaid linnukeelt!
09.11.2011 Mardijooks ja soomatk
Juba mardilaupäeva hommikul, 09.novembri esimese tunniajal hakkasid 6a klassi poisid koos huvijuhi ja õpetajaga käima 6-9 klasside õpilaste juures, et laulda mardilaulu ja tutvustada mardikombeid. Noormehed olid vaeva näinud mardimaskidega ning välja otsinud vähetuntud mõistatused, mida õpilastelt küsida. 2a klassi õpilased olid samuti meisterdanud põnevad mardimaskid ja oma mõistatusegi kenasti pähe õppinud ning vapralt külastati kõiki 1-5 klassi õpilasi, lisaks 9a klassi- ja toimetulekuõpilasi. Nii väiksed kui ka suured mardisandid said kaasa meelehead ja jagamisrõõmu kui palju, sest kommivaru jagub pea jõulude tulekuni!
Mardilaupäeva õhtupoolikul külastasime ka Botaanikaaeda, kus ootas matk sohu, et teada saada, mis on soo ja mida seal võib leiduda? Matka alustades võtsime abiks taskulambid, sest õues oli juba väga hämar ning taevas säras hiigelsuur täiskuu! Peagi hakkasime kaevandama soorauda, sest soos ladestub rauarikkast põhjaveest soomaak kõvade tükkidena.Timo leidis kõige suurema soomaagi tükikese, mida hiljem õpilased koolis näha said ja katsuda ka käega. Saime teada, et soomaagist hakati eesti alal rauda sulatama juba meie ajaarvamise alguse paiku ja seda tehti 17.-18 sajandini välja.Eesti suurim muistne rauasulatuskeskus asus aga Põhja-Saaremaal, Tuiu külas. 1977 aastal avastati sooraua leiukoht Tallinna Teletorni lähedal ja seal meiegi oma väikest kaevamist tegime! Soos leidsime turvast, turbasammalt, ka veel rohelisi taimi, mis hiljem valasime kipsi ning saime väga omapärase, rohelise põõsastiku justkui minikuusepuuke aga tähtis on, et omatehtud ja poest ei saa! Tublid soomaagi kaevurid olid 3b klassi Tiia, 4a klassi Timo ning 6b klassi Timo. Kooli tagasi jõudsime juba pikas pimeduses aga õnnelikena ning kindlasti ka targematena!
11.11.2011 KEAT-i projekt käivitus
11.11.11 käivitus Politsei uhkes hoones jätkuprojekt "KEAT"-kaitse end ja aita teist! Politseinikud seletasid jätkuprojekti "KEAT" eesmärke, tingimusi ja uuendusi. Õpetajad said asjalike näpunäiteid sellest, kuidas õpilasi edukalt ettevalmistada "KEAT"-i laagriks, mis toimub Murastes 30-31.mail 2012, sest vaid hoolikas ettevalmistumine tagab laagri õnnestumise ja head tulemused!
Meie õpilased osalesid edukalt"KEAT" programmis 2011 aasta kevadel! Loodame õpetlikku ja põnevat "KEAT"-i projekti laagrit ka uuel, 2012 kevadel!
Baruto ja troopikamaja
Iga kuu teine teisipäev on Tallinna Loomaaia külastuspäev! Loomaaias käivad meie koolist kogu pikendatud õpilaste klass, lisaks 2a kl.Hendrik, 3b kl.Tiia, 4a kl. Timo ja Monica, 7a kl. Georg, 8b kl.Ragnar ning Toimetulekukoolist Reigo, kokku 15 õpilast meie koolist ning lisaks 10 õpilast Õismäe Koolist, kus õpilased räägivad vene keelt aga ühises õppetunnis on õppekeeleks eesti keel! Kõik eelpool nimetatud õpilased kuuluvad ka Loomaaia Noorte Sõprade Klubisse ja omavad liikmekaarti, et ka iseseisvalt külastada Tallinna Loomaaeda kasvõi koolivaheaegadel. Loomaaias käib õpilaste vaheline lõimumine läbi ühise töötegemise (tammetõrude korjamisel, lindudele rasvapallide valmistamisel, koristustöödel, jms.). Üheskoos külastati seekord simpansite maalinäitust troopikamajas, uudistati kõiki troopikamaja elanikke (krokodille, simpanseid,kilpkonni, marmosette, kuldkalakesi jpm.) , käidi hirvekeste juures, külastati ühist suurt sõpra - väga vallatut, seitsme kuu vanust lumeleopardi Barutot ning jääkarusid Vaidat ja Fridat. Seekord, 15. novembril oli jääkaru Frida 10 aasta sünnipäev- õpilased joonistasid Fridale õnnitluskaarde juubeli puhul!
15.11.2011 Prügihundi preemia
Abikooli 4a ja PÕK ning Toimetulekukooli õpilased osalesid sel sügisel, septembris jätkuprojektis "Prügihunt". Seekord tuli valmistada taaskasutusmaterjalist järjehoidjaid ja kinkida need raamatukogule. Meie järjehoidjad läksid Tallinna Keskraamatukogule, kus neid jagati lugejatele-taas väike heategu!
Kuna tuli teade, et olime selle kampaania kõige arvukamad osalejad ja preemiaks saime Tallinna Botaanikaaia külastuse giidi saatel.
Küll oli täna Botaanikaaed täis päikest ja kirikakraid, leidsime ka hiliseid lavendlipõõsaid oma lillade õitega, münti, basiilikut! Botaanikaaia klaashoonete uksed avanesid meile täpselt kell 11! Saime end tunda Uus-Meremaa taimestikus, Aafrika kõrbes, troopika ja vihmametsas!Tutvusime palmidega, viigi-, kummi-, korgi-, kohvipuudega, orhideedega ning paljude kaktuseliikidega! Meid juhendas tore giid Külli, kes oli meiega kannatlik ja vastas kõigile meie küsimustele!-suured tänud! 15. nov. külastasid Botaanikaaeda toimetulekukooli õpilased, nende giidiks oli Taimi-tänud!
16.11.2011 Musta nuku koolitus
16.novembril viisid politseinikud õpilaskodus läbi "Musta nuku koolituse."Kõigepealt jagaiti kõigile õpilastele helkurid ja õpetati kuhu ja kuidas helkur kinnitada. Selgus tõsiasi, et enamusel s.t.90% õpilaskodu õpilastel puudusid helkurid täiesti, vaid 6 õpilasel 35-st olid omad helkurid!!! Nüüd on rõõm teada, et iga õpilaskodu õpilane ja ka kasvataja said omale helkuri. Õpilastele näidati ja selgitati helkuri vajalikkusest pimedal ajal. Politseinikud tegid ka katseid kahe autoga, et näidata- kuidas autojuht näeb sõiduaajal pimedas jalakäijat?! Nägime oma silmaga, et täiesti võimatu on pimedas jalakäijat ilma helkurita näha! Koolituse lõppedes lubasid kõik õpilased üheskoos, et kannavad pimedal ajal alati helkurit, sest kaalul on ju kõige kallim - ELU! Suured tänud kõigile koolitajatele, eriti aga Indrekule, kes vastas kõigile õpilaste küsimustele!
17.11.2011 Merisiga Roosiga külastab õpilaskodu
Õpilaskodu õpilastel oli jälle põnev 17.nov. õhtupoolik, sest külla tuli Nõmme Loodusmaja töötaja Roosi ja põues oli tal priske merisiga! Kõigepealt said kõik õpilased, kes soovisid teha pai loomakesele ja siis algas nimepanek.Lõpuks sai merisiga endale nimeks Piks. Õpilased said uusi teadmisi, et kuidas merisiga toita, milline puur talle sobib, kui vanaks ta elab jpm.Tundub, et loomad on õpilastele suurteks sõpradeks!
22.11.2011 Õpilaskodu õpilased Tuletõrjemuuseumis
Kuna on pime aeg siis peale helkurikoolituse on õpilastele ka väga vajalik tuleohutuskoolitus, sest peagi käes jõulud ja küünalde aeg! 22.nov.külastasime Tuletõrjemuuseumi, et teada saada selle töö ajalugu, tänapäeva ning läbi mõelda ja korrata põhitõed, kuidas tulekahju ära hoida. Räägiti ka suitsuanduri vajalikkusest ja anti ka töövihikud kodutöödeks kaasa, et kõike kuuldud ülekorrata. Õpilastele meeldisid väga tuletõrjujate aumärgid ja hõbedased karikad.Oli taas väga vajalik ja põnev õppekäik!
23.11.2011 Sõbrakesed alustasid
23.nov. 2011 õ.a. alustasid sõbrakesed lõimumisprojektiga"Sõbrakesed!"
Intergratsiooniprojekt "Sõbrakesed" on suunatud eesti ja vene keelt kõnelevate vähekindlustatud peredest pärit noortele, kes õpivad Tallinna Tondi Põhikoolis, Õismäe Koolis ja Kohtla-Järve Ühisgümnaasiumis.
Projekt jaguneb neljaks etapiks ning igal etapil on oma kindlel eesmärk ja seda toetavad tegevused:
I etapp –november 2011 „Saame tuttavaks“,
II etapp – veebruar 2012 „Saame sõppradeks“,
III etapp – märts 2012 „Teeme koos teatrit - emakeelepäeva teatrifestival“
IV etapp – märts 2012 „Õpime koos“ ning projekti finaalüritus „Rõõmustame koos“
14.12.2011 Tondi Jõululaat ja roheline ring!
14.dets. toimus võimlas kauaoodatud ja pikalt hoolikalt ettevalmistatud jõululaat!Direktor soovis head äriõnne kõigile ja koheselt algas vilgas kauplemine.Kauba-ja ideede rohkus üllatas küll igat laadakülastajat.Ka kohviku menüüs olevad suupisted ja joogid olid tervislikud ja väga maitsvad tänu toimetulekuõpetajatele ning lapsevanematele! Laadal pakuti igas variandis jõulukaarde, keraamikat, piparkooku, jõulumoose, salateid, küünlaid, ehteid nii kuusele kui ka naisperele. Puutööd pakkus omas headuses OÜ Reinuvader, kus õpetaja Reinu asjatundliku juhendamisel teevad õpilased väga praktilisi tarbeesemeid. Kohal olid ka ka A/S-id "Sahvrike", "Kohvrike" kes on lausa käsitöö tippmeistrid! Noorema astme õpilased olid igati tublid ja andsid tugevat konkurentsi oma jõuluhõrgutistega vanematele õpilastele!
Külalisfirmad olid Õismäe Kool, Pätsu Vabaõhukool, Liivalaia Gümnaasium, Saaremaa Räim ning Hambahügieeni propageeriv "Miradent".Kõigil neil oli kaasas rikkalik toodete valik! Jäi vaid loota rohkelt ostjaid ja heldet rahakotti! Kõik laadal osalejad said tänukirjad ja 8b müügibox sai kukrukese rahaga, mis sai kogutud laadaliste müügviboxide maksust. Taaskasutus nn. "Roheline ring" sai kasutatud riiete ja tarbeesemete müügist kokku hiidküülikule Hubertile kogu aastase toiduraha-tänud annetajatele!

 

Draakoniaasta 2012
Peale jõuluvaheaega üllatas meid taas projekt"Piparkoogimaania", kus väga häid üllatusi oli just meie koolile-saime esimese koha 7-10 a.õpilaste osas.Toimetulekukooli 3 m klass meisterdas piparkoogitaignast "Ajaratta", mis võlus züriid oma lihtsusega ning auhinnaks oli fotoaparaat.


10.01.2012 Õpilasnäitus "Taimest tulnud".
Põnev oli ka uue aasta teine tööpäev, sest avati kunstigaleriis "Kullo" õpilastööde näitus"Taimest tulnud", mida kureeris Tallinna Haridusamet ning meie kooliõpilaste viiest kunstitööst, mis olid eelvoorus välja valitud kaunistasid Kullo galerii näitusesaale neli: õp.S.Paluveeri juhendatud "Kardin"-mis paistis silma väga erilise tehnika poolest, H.Sild juhendatud "Öökullid rattal", M.Timmotalu juh." Õunapuu" ja K.Veide juh."Lambad väljal". See põnev näitus jääb avatuks 21. jaanuarini! Näitus on nii huvitav ja kingib vaatajale nõndapalju emotsioone, et tuleb käia lausa mitu-mitu korda!
11.01.2012 Botaanikaaia kaktusteriigid
11.01.2012 said Tiia 3b, Timo 4a, Vello 3b ja Timo 6a Botaanikaaias matkata läbi kaktuseriigi Ameerikasse ja Aafrikasse! Õpilased tutvusid kaktuste-, kalanhoede ning aaloeliikidega, said teadmisi nende kasvutingimustest ning kuidas neid kasutada apteegitaimena.Lahendati ära ka pikk ning keeruline ristsõna kaktustest ning lõpuks said õpilased tubliduse eest kingiks linnuraamatu.
Maitsta saime ka ehtsat suhkrurooga-mis oli palju magusam kui mesi!
24.01.2012 Hiid- või kääbusküülik?
24.01.2012 saime teada, et meile armsaks saanud hiidküülik Hubert suri laupäeval väga tõsiste terviserikete tõttu. Õpilased olid kurvad aga õpetaja Inari näitas Huberti kaaslasi nii hiid- kui ka kääbusküülikuid ja nõnda valisid õpilased uueks sõbraks väikese kääbusküüliku, kellele tuleb panna ka nimi. Nimepanek toimub juba uuel nädalal aga toiduraha, mis sai kogutud vanakraami müügist sai täna üleantud Tallinna Loomaaia töötajatele Annele ja Inarile, sest ka kääbusküülik tahab ju iga päev süüa ning maiuspalaks on tal teadagi - porgandid!
Nii, et kiiesti kääbusküüliku nime mõtlema ning parimale nimeleidjale tore auhind!
31.01.2012 Kääbusküülik Loola
Hoolimata külmast ilmast ruttasime 31.01 2012a. Tallinna Loomaaeda, et oma uuele sõbrale-kääbusküülikule nimi panna ja nüüdseks on see tehtud! Kääbusküüliku nimeks sai Loola ja meie kool Loola vaderiks! Vaderipidu peetakse loomulikult sõbrapäeval, 14.veebruail ja siis kutsub Tallinna loomaaed juba kõiki vadereid vaderipeole, et ka vaderid omavahel tuttavaks saaksid.
Täna, väga talvisel õhtupoolikul elasid loomad kõik oma talvist elu: karud magasid talveund, jääkarud trallisid ja imetlesid meie õpetaja Inari soome kelku, leopardid vallatlesid, sest neil oli alanud juba paarituse hooaeg! Kängurud hüplesid lumes nagu peaksid kaughüppevõistlusi aga elevandid jonnisid, sest ei soovinud karget ja külma jalutuskäiku. Päike on aga juba kevadine ja soomekelguga mööda Loomaaeda kihutada on tore vaheldus igapäevasele koolielule kooliseinte vahel!
09.-17.02.2012 Hoolimisnädal
09.02-17.02 kestab hoolimisnädal ja kestab lausa kaks nädalat, et selgitada välja kõige hoolivam õpilane 2012! Iga päev jutustatakse muinasjutt teise tunni ajal igale vanuserühmale eraldi , neljapäeval külastatakse Nukuteatrit ja reedel pannakse üles juba sõbrapäeva postkast. Eile jutustas õpetaja Kaie Henk muinasjutu "Kullaketrajad" abiks näpunukud, täna esitas huvijuht "Pöia-Liisi" abiks omavalmistatud näpunukud ning homme jutustab muinasjutu õpetaja Anne Eeljõe.Tore on näha õpilasi, kes uhkelt kannavad hooliva õpilase märgikest ja on tõesti püüdlikud ja abivalmid!
Hoolimise nädalad abikoolis toimusid 6.-17. veebruaril. Iga päev valisid õpilased endi seast kõige hoolivama käitumisega klassikaaslase. Koos õpetajatega arutleti hoolivuse ja headuse teemadel, kuulati muinasjutte ning mängiti ringmänge.
Kokkuvõtete tegemisel selgusid need õpilased, kes seekord oma hooliva käitumisega kõige rohkem silma paistsid. Sel aastal valiti klassi hoolivateks õpilasteks Kert (1.a), Robin (2.a), Sireliin (3.a), Anebel-Marii (3.b), Leemo (4.a), Mel-Andris (5.a), Raivo (6.a), Gerli (6.b), Helena (7.a), Derek (7.b), Andreas (8.a), Gert-Kevin (8.b) ja Norman (PÕK). Lisaks paluti lastel nimetada, kes koolikaaslastest on eriti hooliva käitumisega. Need õpilased on: Denis (2.a), Inge (7.a), Reelika (9.a) ja Krislin (PÕK) ning toimetulekukoolist Sergei, Anneli ja Riho.
Külmas ja pimedas talves teeb südame soojaks, et meie koolis on tegelikult palju rohkem hoolivaid õpilasi, kui seekord ära märgitud sai.
Kindlaim viis saavutada õnn enda jaoks, on otsida seda teiste jaoks!
14.02.2012 Vaderitepidu Tallinna Loomaaias
14.02 2012 sõbrapäeva muutis eriti üllatusterohkeks Tallinna Loomaaed, kus toimus vaderitepidu, mis oli täis üllatusi ja meie uus sõbrake, kääbusküülik Loola oli saanud Elevandimajas uhke kodu!
Kõik vaderid said külaskäigu talvises Loomaaias, kauneid tänusõnu, maitsva pidulaua Elevandimajas ning kuldsel paberil trükitud vaderitunnistuse.
Tore kui sõpru sõbrapäeval meeles peetakse!
Ka koolis olid kõigi korruste postkastid pungil kauneid sõbrakaardikesi, mida PÕK-i õpilased püüdsid hoolikalt laiali jagada, ka õpetajatele ning kasvatajatele jagus!
15.-16.02.2012 "Sõbrakesed" Ida-Virumaal
Kaks päikselist päeva 15.-16.02 2012 a. veetsid lõimumisprojekti "Sõbrakesed" osalejad - meie kooli 10 õpilast ja viis õpetajat, Õismäe Kooli 10 õpilast ja kaks õpetajat ning Kohtla-Järve Ühisgümnaasiumi 10 õpilast ja kolm õpetajat Alutaguse looduskaitseradadel ning Pannjärve spordikompleksis. Ühiselt nauditi talverõõme-kelgusõitu ja suusatamist ning lihtsalt tunti rõõmu ühistegemistest-käsitöötubadest, mida oli lausa 6 erinevat,kus sai oma meisterdamisoskusi proovile panna ja õppida palju uut ja huvitavat.Tunti rõõmu laulumängudest, tantsudest, matkadest talvisesse metsa ning sportimist värskes õhus.Tore oli see, et projekt kestis kaks päeva ja tuli hotellis ka ööbida. Enamuse õpilastele oli see esimene kord- elada kahekohalistes tubades, kus on televiisor ja külmkapp ning vaadata telekat kasvõi ööläbi! Meeldejääv ja maitseterohke oli õhtusöök vene rahvusköögi roogadega, kus sealsed õpetajad olid küpsetanud ligi kakssada pannkooki erinevate täidistega ja maitses kõigile väga. Ka hommikune rootsilaud oli õpilastele teistsugune, sest sai valida ja süüa just seda, mida ise soovisid.Peale hommikusööki oli põnev meeskonnamäng läbi lumise metsa, kus tuli pildistada viis kõige huvitavamat talvise metsa elanikku ning leida üles kõige suurem puu. Kõik meeskonnad said ülesandega õigeaegselt hakkama ning peagi võib tulemusi näha sõbrakese blogis.Vastavalt tegevusplaanile jätkus meie teekond Kuremäe kloostrisse, kus julgemad võisid teha talisuplust pühas allikas ja tõesti, oh imet - leiduski üks julge vabatahtlik - Tondi kooli huvijuht, kes kümbles imettegevas allikavees ja ei tundnud külma!
Edasi kulges meie tee Ahtme alevikku, kus asus Kohtla-Järve Ühisgümnaasium ja seal ootas meid maitsev koolilõuna. Kui kõhud täis, oli aeg jagada kingitusi ja jätta hüvasti meie uute sõpradega, kes olid meie vastu nii väga külalislahked ja hoolitsevad, et keegi ei märganud mingisugustki keeleprobleemi, ju see oligi tõeline lõimumine kolme kooli vahel! Jääme pikisilmi ootama oma uusi sõpru Tallinnasse, meie kooli ning uus kohtumine toimubki juba märtsis ning siis mängime üheskoos
22.02.2012 Maslenitsa Õismäe Koolis
Küll oli põnev juba hommikul, 22.02 keerelda tantsuringis ning süüa pannkooke - nõnda tähistati Õismäe Koolis täna vastlaid venelaste kombel. Toredad olid ühismängud ja põletati ära kõik pahased mõtted. Huvijuht Jelena oli imekaunis sarafanis ja luges tarkusi vene muinasjutu raamatust!
6b klassi õpilased said igaüks mälestuseks tillukese talismani ja lubati peagi taas kohtuda!
27.02.2012 Õpilaskodu lumeralli
Põnev oli 27.02 õpilaskodu õpilastel ja ka ühel pikapäevarühmal, sest kooliõuel toimusid õhtupoolikul, peale oodet lumemängud osavuse ja täpsuse peale.
Võimlemisõpetaja Kristel ja kasvataja Maive olid õpilastele valmis seadnud spordipunkid lumes, mis tulid üles leida ja oma osavus ning paindlikus proovile panna.
Kõigepealt tuli lumes joosta, roomata pinkide alt ning ronida läbi rippuvate rõngaste-küll sai palju nalja, sest suplemine lumes oli nii mõnus.Vahva ja omajagu julgust nõudis ka kooliõue kelgumägi kõigi oma jõnksude ja käänakutega. Täpsusvise vanade spordijalanõudega oli kõigile õpilastele jõukohane ning viimaks tuli mängida lumehokit!Igatahes said kõik õpilased punased põsed ja tillukese auhinna huvijuhilt ning kõik õpilased veendusid, et õuesõpe on ka talvel imetore ja tervislik!
01.03.2012 Projekt "Turvaline ja aktiivne vahetund"
01.03 oli koolimaja täis ringijooksvaid õpilasi nii Õismäe Koolist, Ristiku Põhikoolist ja muidugi meie oma kooli õpilased. Tuli üles leida 37 punkti üle kogu koolimaja ning parimad said ka autasud ning diplomi. Orienteerumismängu mängisid 6-7 klasside õpilased.
Aga aktiivset vahetundi pidasid ka 3a ja PÕK, kes ühiselt veeretasid sulalumest 15 lumememme ja draakoni, nii, et lumelinnak on meisterdatud, iseasi kauaks ta jääb püsima, sest taevast sadas lausa vihma ja kevadehõngu on juba õhus tunda!
14.03.2012 Miia-Milla-Manda tantsuhommik
Mõnus oli alustada 14.03 kolmapäeva hommikut läbi tantsutunni lastemuuseumis Miia-milla-Manda!
õpilased õppisid ära kallistamistantsu ja nautisid vaikuse muusikat. Kadriorupark aga läikis kiilasjääst nagu prillimuna - tuli liuelda väga ettevaatlikult.
14.03.2012 Lumevangist vabanenud Botaanikaaed
Mõnus oli jälle 14.03 külastada tallinna Botaanikaaeda ja aedniku tubased töid teha. Õpilased külvasid muru ja said palju vajalikke teadmisi tervislikust toitumisest ning maitsetaimedest.Iga õpilane sai ka omavalmistatud Tamme raamatu ja tupsrohtliilia potikesega kaasa-kaugel see emadepäevgi ju on!
27.03.2012 Putukanäitus Tallinna Loomaaias!
Täna külastasid meie kooli tublid loomaaiasõbrad taas Tallinna Loomaaeda, et näha juba traditsiooniks saanud putukanäitust" Illi "kohvikus. Juba viiendat aastat toimuv putukanäitus on väga oodatud ja populaarne meie õpilaste hulgas! Need õpilased, kes varem kartsid ämblikke ja muid roomavaid putukaid on nüüd hoopiski putukatega sõbraks saanud ja kaitsevad neid!
03.05.2012 Heategevuslik teatejooks
toimub igal aastal, mai alguses ja tänu teatejooksule tehakse annetusi ja kogutakse raha liikumispuuetega laste toetuseks ja taastusraviks.Tänavu toimus heategevuslik teatejooks 03. mail ning samal päeval ja samal ajal 20 erinevas linnas üle kogu Eestimaa, osalejaid ainuüksi Tallinnas oli ligi 2000 õpilast. Meie kooli tublid jooksjad olid Tiia 3B kl. ja Timo Sala 4A kl., Mel Andris 5A kl., Anni 6B kl., Margus ja Nele 8A klassist ning Norman PÕK-ist. Kõigile õpilastele jäi mälestuseks punane jooksusärk ja teadmine, et igas päevas võiks olla kasvõi üksainus heategu!
15. novembril 2010 olid kutsutud koolide terviseedendajad pidulikule vastuvõtule Õpetajate Majja, et neid tänada ja tunnustada tehtud töö eest. Kõigepealt võlus kaunilt voolav muusika siis lilled ja kingid ning eelkõige tunnustavad sõnad tehtud töö eest tervise edendamisel koolis!
27. oktoobril 2010 toimus õpetajatele ja kasvatajatele stressijuhtimiskoolitus, osales 30 töötajat.
15. oktoobril tähistati rahvusvahelist kätepesupäeva ka meie koolis. Külla oli palutud puhastusfirma "Puhastusimport". Õpilased said teadmisi hügieenist, kätepesuvahenditest ja lektor Pille Kasuri näitas ka õigeid kätepesemisvõtteid. Kätepesu sai õppida lausa skeemi järgi! Vahetundidel abistasid nooremaid õpilasi kätepesus Kaur ja Maryel pikendatud õppe klassist.
12. oktoobril alustas õpetajatele Trummikoolitus, et maandada tööstressist tekkivaid pingeid.
 

2010/2011 õppeaasta

Tallinna I Internaatkool hüvitab õpetajate tervisekontrolli tasu. Sel aastal käis tervisekontrollis 50 meie kooli töötajat.


05.05. osalesime heategevuslikus maijooksus, mille raha annetatakse liikumispuudega lastele.


17.04. osalesid meie kooli õpilased ja õpetajad Pääsküla rabajooksul, kus sai kontrollida ka oma tervisenäitajaid: kolesterooli, veresuhkrut, mõõta vererõhku.
15. aprillil 2011.a. toimus Tervishoiumuuseumis õppepäev teemal “Südame elustamine” koos praktilise tegevusega, kus osalesid ka õpetajad, et parendada teadmisi ja saada praktikat vältimatust abist. Õpetajad osalesid ka doonoripäeval ning õpilased nägid kuidas saab verd loovutada ning nõnda päästa inimelusid.
12-16. aprillil 2010.a. Südamenädala üritustest võttis osa kogu kooliperele, et hoida oma tervist ja ennetada terviseriske. Ürituste läbiviimisele olid kaasatud esimese kursuse üliõpilased Tallinna Tervise Kõrgkoolist, kes läbi mängu õpetasid õpilastele tervislikke toiduaineid ja tervislikke eluviise, kaasatud oli ka kooli medõde.
22.03. toimunud infotunnis tutvustas Kristiine linnaosa tervise edenduse peaspetsialist K. Tamm pilootprojekti „Personali stressivaba keskkond“, täideti ära ka küsimustikud, mille statistilisi tulemusi pole veel avaldatud. Õppused kooli personalile algavad sügisel 2011.
13.03. Keskkonnaprojekt “Prügihunt näitab hambaid” kogu kooliperele, et hoida töökeskkond puhas ja korras. Kaasatud oli ka naabruses asuva Haraka lasteaia vanemate rühmade lapsed.

12.02. tähistati sõbrapäeva koos Õismäe Kooli õpilastega. Ühiselt mängiti, lauldi ja meisterdati ning lihtsalt hooliti üksteisest.


07-11. veebruaril 2011. a. toimus “ Hoolimisnädal” kus osales kogu koolipere. Valiti ka kooli kõige hoolivamad õpilased.
28. jaanuaril 2011.a toimunud infotunnis õpetajatele arutati “Tööriski analüüsi tulemusi“, kus õpetajate ja kasvatajate sees läbiviidud küsitluse tulemusi tutvustati ja arutati võimalusi tööriskide maandamiseks meie koolis. Meie kooli personal osaleb aprill 2011 tervist edendavas projektis Personali heaolu koolis“,mida koordineerib Kristiine Linnaosa.
12.01. toimus „Looduslapse“ projektis osalejatele õpilastele ökotoidu ja mahepõllumajandustoodangu tutvustus ja ökotoitude valmistamine ning degusteerimine Tallinna Botaanikaaias. Õppekäik „EVIKA“-Eesti MaaviljelusInstituuti Sakku toimus 26.01, sinna oli kaasatud ka lapsevanemad.
Jaanuaris 2011 toimusid õppused koostöös „Punase Ristiga“ “Elustamise ABC”, kaasatud olid õpetajad, et parendada vältimatu abi andmist vajadusel ning viia läbi esmaabi õpetust õpilastele.
14.12. toimus heategevuslik jõululaat, kus tehti annetusi Nõmme Rahu kirikule.
03.12. avasime partnerkoolidega ühise fotonäituse „Hoolime üksteisest“ Puuetega Inimeste Kojas. Partnerkoolideks olid Õismäe Kooli ja Laagna Lasteaed-Algkooli.
15-19. novembril toimus meie koolis lemmikloomanädal, kus nii abi- kui ka toimetulekukooli õpilased külastasid Tallinna Loomaaeda, puhastasid küülikute puure ja toitsid küülikuid porganditega. Õppekäigud tehti ka Nõmme Loodusmajja, kus üheskoos täideti töölehti ning õpiti õigesti väikeloomi toitma ning hooldama.
15.11. toimus Õpetajate Majas parimate tervist edendavate koolide esindajate tunnustamine ja ka meie kooli TNN esimeest tunnstati.
08-12. novembril 2010. a. Tuletõrjenädalal, mille raames näidati kogu kooliperele õppefilmi „Riskid ja ohud“, et parendada riskikäitumist tuleõnnetuse korral. Praktiline tuletõrjeõppus toimus seekord õpilaskodus.
Novembris 2010. a. toimus Tervise Arengu Instituudis tervisenõukogu liikmetele kahepäevane õppepäev „Tervisekäitumine ja eluviis, tervisemõjurid.“
04. novembril alustas taas vabariiklik keskastme õpilastele mõeldud projekt „KEAT- kaitse end ja aita teist“. Sellesse projekti kuuluvad meie koolist 5., 6. ja 7. klassi õpilased, kokku 45 õpilast. “KEAT“ projekti juhtorganisatsioon on Põhja-Eesti Päästekeskus.
01. novembril 2010.a. käivitus meie koolis kampaania “Kanna helkurit” koostöös Põhja Tallinna Päästeametiga. Projekti käigus said õpilased teadmisi ohutust liiklusest, helkuri vajalikkusest ja kingiks helkurid, et koolitee oleks ohutu.
II veerandil läbisid õpetajad sisekoolitused “Õpetaja on maasool I ja II“. Tegemist oli loovusprogrammiga, mis oli suunatud tööstressi maandamisele.
05.-23. oktoobril toimus juba kolmandat aastat projekt „Hea õpetaja kuu“ koostöös Tallinna Ülikooli eripedagoogika kolmanda kursuse üliõpilastega.
Oktoobris käivitus taas kaheaastane projekt “Looduslaps” Botaanikaaias, kus osalevad meie kooli 5., 6. ja 7. klasside õpilased.
16. september 2010.a. toimus õpilastele õppepäev “Keskkonnasõbralik kool” Tallinna Botaanikaaias.
15. septembril tähistati meie koolis ülemaailmset kätepesupäeva, toimusid loengud koostöös puhastusfirmaga “Puhastusimport“
12. septembril 2010.a. osalesid õpetajad igaaastasel SEB-I sügisjooksul.
10. septembril külastasid PÕK-i õpilased hügieeni ja puhastusmessi, kus tutvuti ja õpiti käsitlema üsnagi keerukaid puhastusmasinaid, tutvuti ökopuhastus- ja hügieenivahenditega.
10. septembril 2010.a. alustasid õpetajad ujumisega Nõmme ujulas, mis toimub regulaarselt juba seitse aastat. Oktoobrist 2010 alustati õpetajate ujumisega ka Audentese ujulas, seal on võimalik neil kasutada ka jõusaali, et end tööpingetest vabastada ja taastada energiat. Ujumine õpetajatele toimub igal teisipäeval ja kolmapäeval, kaasatud on ka partnerkoolide Rahumäe Põhikooli ja Ristiku Põhikooli õpetajad.
08. septembril külastasid Loomaaia Noorte sõprade Klubisse (LNSK ) kuuluvad 13 õpilast Tallinna Loomaaeda. Oleme juba kaks aastat vaderiks hiidküülik Hubertile, kes suvel elab Laste Miniloomaaias ja talvel Elevandimajas. Loomaaias osalevad õpilased väga mitmesugustes õpiprogrammides, et mõista ja hoolida elusast loodusest, puhata aktiivselt ning õppida õigesti hoolitsema loomade eest.
06-10 septembril osales kogu kool juba traditsiooniks saanud projektis „Reipalt koolipinki“: ühis -ja teatejooksud ning matkad Nõmmel, Glehni lossi ümbruses , Löwenruhi-, Kadrioru- ja Järve pargis ning Kotka staadionil. 06. Septembril alustasid õpilased ja õpetajad taas treeninguid Tallinna I Internaatkoolis jõusaalis, mis saadi samuti läbi projekti “Reipalt koolipinki”.


2009/2010 õppeaasta

 
07.06. Tervisematk Aegna saarele, kaasatud olid ka lapsevanemad.

27. mail 2010. a. Õppekäik Vormsile koos Õismäe Kooliga, osalesid õpetajad mõlemast koolist.


13. mail 2010.a. Terviserong Aegviitu koos Õismäe Kooliga. Toimus matk loodusesse, osalesid ka meie kooli õpetajad.


03. mail 2010.a. Keskkonnaprojekt “Prügihunt näitab hambaid” kogu kooliperele, et hoida töökeskkond puhas ja korras.


15. aprillil 2010. a. toimus Tervishoiumuuseumis õppepäev teemal “Südame elustamine” koos praktilise tegevusega, kus osalesid ka õpetajad, et parendada teadmisi ja saada praktikat vältimatust abist.


12. aprillil 2010. a. toimus loeng teemal “Õpetajate töötervishoid” Õpetajate Majas, kus osalesid ka meie kooli õpetajad.


12-16. aprillil 2010. a. Südamenädal kogu kooliperele,et hoida oma tervist ja ennetada terviseriske.


8-12. veebruar 2010. a. toimus “Hoolimisnädal”, kus osales kogu koolipere. Valiti ka kooli kõige hoolivamad õpilased ja õpetajad.


04. veebruaril 2010.a. alustas meie koolis Gongiteraapia grupp, kus osalesid kõigi koolitüüpide õpetajad.


30. jaanuaril 2010. a. toimus “KUMUs” koolitus teemal ”Inimene ja terviseedendus”, milles osalesid ka meie kooli õpilased.


29. jaanuaril 2010. a. viidi läbi Soome, Kuopio küsitlus teemal “Personali heaolu koolis“, millele vastasid meie kooli 65 õpetajat. Viidud uuringust selgunud probleemide hulgast kerkis esile kaks probleemi:

Teave muudatuste ja muu info kohta ei levi piisavalt töötajateni.
Kehv koostöö erinevate üksuste vahel ja teiste töötajate tööpanusesse uskumine.
Koheselt parendamiseks valis tervise- ja töökeskkonna nõukogu esimese punkti ehk teabe liikumise parendamise.
Probleemi taustateguriteks on õpetajate toas infostendil kindla koha puudumine operatiivse ja tähtsa info edastamiseks ning asjaolu, et kõik pedagoogid ei kasuta e-maili või ei tee seda regulaarselt. Aegunud infot ei võeta õigel ajal stendilt maha ja osa infot pannakse kirjalikult üles alles vahetult enne üritust (eriti spordiüritused). Probleemiga seostub ka asjaolu, et abikoolis ja toimetulekukoolis on seni infot jagatud eraldi, samuti teistes hoonetes paiknevates üksustes. Info liikumist raskendavad ka töötajate erinevad tööajad (õpetajad, kasvatajad, tugipersonal).

Parendusettepanek: enamasti jõuaks info planeeritud tegevuste või ürituste kohta töötajateni vähemalt 1 nädal enne sündmuse toimumist. Vältida muudatuste tegemist viimase nädala jooksul. Kui on vajadus muudatuste tegemiseks siis tuleb leida kiire kanal tähtsa info edastamiseks. Samuti on eesmärgiks, et lisaülesanded kooskõlastataks edaspidi töötajatega ja töötajad teaksid neile pandud ühekordsetest ülesannetest piisavalt aegsasti ehk vähemalt kuu aega varem.


28. jaanuaril 2010. a. toimus infotund õpetajatele “Tööriski analüüsi tulemused“, kus õpetajate ja kasvatajate seas läbiviidud küsitluse tulemusi tutvustati ja arutati võimalusi tööriskide maandamiseks meie koolis. Tulenevalt analüüsi tulemustest oli suurim risk seotud õpetaja hääle probleemidega – väsimus, kaotus, valutav kurk jne. Selle riski maandamiseks on õpetajatel ja kasvatajatel võimalus kolm korda nädalas, kahel suurel söögivaheajal käia ühiselt laulmas ja tegemas hääleharjutusi muusikaõpetaja juhendamisel. Lisaks on laul ja muusika emotsionaalselt meeldiv tegevus ja maandab hästi tööpinget.


18. jaanuaril 2010 toimusid õppused Tervishoiumuuseumis “Elustamise ABC”, kaasatud olid nii õpilased kui õpetajad, et parendada vältimatu abi andmist vajadusel.


07.01.2010 liideti Terviseedendusnõukoguga töökaitsenõukogu ja valiti 12-liikmeline Töökeskkonnanõukogu.


14. jaanuaril 2010 "Kooriproov" Tondi tallides
Küll oli ratsutama minnes meeliülendav kuulda kogu tallitäie hobuste võimsat tervitushüüet - rõõmsat hirnatust! See kõlas nii ühtselt ja võimsalt nagu käiks tallis kooriproov.
Meie kõige suurem sõber, valge, pikkade jalgadega hobune Allüür, sai õpilastelt maiuspalaks rosinatega keeksi ja igasuguseid kuklikesi ning tuhat kallistust veel lisapalana.


12. jaanuaril 2010 toimus tervisenõukogu uue, täiendatud koosseisu esimene koosolek, kus arutati teise poolaasta tööplaani ja tutvuti uue töökeskkonna riskianalüüsi hindamismetoodikaga.


07. jaanuar 2010 tuldi õppenõukogus ühisele otsusele, et liita tervisenõukoguga ka kooli töökeskonnakomisjon.


21. detsembril toimus õuesratsutamise päev. Käisime kogu ratsutajate grupiga Tondi tallis hobustega ratsutamas - õues, lume sees. Maneezis oleks olnud ju hubasem ja soojem, aga seal tehti ühele hobusele operatsiooni ning keegi ei võinud segada. Õues oli aga väga tore, sest lumehelbed keerutasid tantsu lausa hobuste nina all ja kogu maa oli kohevat lund täis. Õpilastel õnnestus lumesajuses ilmas ratsutamine suurepäraselt.


5. detsembril toimus Valge roosi vennaskonna õppepäev "SÕLTLANE"
Kõik vanema astme õpilased olid oodatud sinisesse saali, kus toimus vägagi vajalik loeng Sõltlane ja sõltuvus. Õpilastele esinesid Tallinna Ülikooli tudengid ja loeng oli üle ehitatud väga põnevalt koos mängudega. Oli igati vajalik ja õpetlik ennelõuna.


20. novembril õppepäev Kadrioru Nukumuuseumis teemal „Sõprus“
Hoolimata hullust vihmast marssis 4a ja osa õpilasi ka 6a klassist läbi porilompide vapralt nukumuuseumisse Kadriorgu, Kumu naabrusesse. Õppepäeva teema oli SÕPRUS, mille sisu ja mõiste läbi mängu kõigi õpilasteni jõudis. Üheskoos koostati ka sõpruse retsept ja keedeti sõpruse puder. Kõik asjaosalised tundsid rõõmu muuseumiskäimisest. Sealne õpetaja andis ka koduse ülesande: tuleb panna kirja, milline olen ise sõbrana.


19. – 23. oktoobril toimusid meie koolis tervisenõukogu eestvedamisel „Hinode tervise ja tasakaalupäevad“, milles osalesid nii abikooli kui ka toimetulekukooli õpilased. Projekti eesmärk oli erivajadustega õpilastes ning nende õpetajates läbi hommikumaa rahvaste tarkuse, liikumise ja sisemise tasakaalu tervetele eluviisidele vastavate käitumisoskuste kinnistumine.


8. oktoobri terviserong viis meie kooli 6a klassi õpilased koos Õismäe Kooli õpilastega Aegviitu, kus matkasime soodes ja rabades, korjasime jõhvikaid ja pohli, kohtusime ka mõne seenekesega ning õppisime sügisese metsa elu tundma. Meie väga tore giid Tiina, tegi meile ka väikese viktoriini. Kõik lapsed said Loodussõbra tunnistuse ja ka märgikese tubli osalemise ja õigesti vastamise eest.


7. oktoobril alustas taas tegevust meie kooli loomaaia sõprade klubi (LSKL) Õppepäevi juhendab õpetaja Inari.


30. septembril käivitus Tallinna Botaanikaaias väga lapsesõbralik projekt Looduslaps. Projektis saavad osaleda loodusehuvilised õpilased. ning täna tutvustati kogu programmi, kus tegevusi jätkub kuni kevadeni välja. Koos hakatakse käima kaks korda kuus.


13. septembril toimus Tallinna kesklinnas SEB sügisjooks, kus osales üle 12000 inimese. Meie kool oli esindatud 18 õpetaja ja vähemalt ühe õpilasega (Anneli) toimetulekukoolist.


11. septembril toimus kooli jõusaali avamine. Lindi lõikasid läbi kuulus olümpiavõitja pr. Erika Salumäe, palju auhindu võitnud kulturist hr. Ott Kiivikas ning meie kooli direktor pr. Evi Kraan. Ka Eesti televisioon oli kohal ning meist oli juttu lausa kolmes erinevas ajalehes. Õhtul näidati meie uut jõusaali Aktuaalses Kaameras. Ott Kiivikas näitas ka ette, kuidas jõupingid töötavad ja nüüd on õpilaste kord oma keha treenida ning jõudu proovida.


11. septembril toimus projekt "Reipalt koolipinki" - seda juba kuuendat aastat. Ka meie koolis toimusid sel päeval tervist edendavad üritused nii õpilastele kui ka õpetajatele. Kolm klassi: 4a, 6a ja 7a olid sõitnud meie kooli suvekodusse Riguldisse. Tublimad neist jõudsid isegi veel Tuksi rannas Noarootsis ujumas käia, matkata metsaradadel ning korvikesed täita metsaandidega. Õpilased korjasid pohli ning hilisele ajale vaatamata saadi ka mustikaid ning põldmarju.


2010/2011 õppeaastaks planeeritud tegevused viidi läbi täies mahus, hulganisti lisandus muid jooksvaid ja väga toredaid terviseüritusi.


2008/2009 õppeaasta


Terviserong sõidutab õpilased 13.05.2009 Aegviitu terviseradadele, et nautida linnulaulu ja kevadist loodust.


Südamenädalal 13.03-17.03 tehti meie koolis algust õuesõppega - õppisid nii õpetajad kui ka õpilased, juhendajateks õp.M.Viisperti ja H.Sild.
Külas käisid ka piirivalvurid koos õpetatud piirivalve koertega.
Õpilased said näha toredat näidistundi,kus koerad kuuletusid ja täitsid oma juhendajate korraldusi väga täpselt!


Hoolimisnädala projekti raames 9.02-13.02.2009 kõige hoolivamaks õpilaseks abikoolist valiti: Birgit - 2a kl., Nele - 5a kl. ja Sven - PÕK-ist ning toimetulekukoolist Helen Johkem. Kõik valitud õpilased said võimaluse külastada Coca-Plaza kobarkinos filmi \"Madagaskar-2\" või Estonia teatri muusikali \"Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi.\"


Hoolimisnädalal 11.03.2009 külastasid 5a klassi õpilased Õismäe Põhikooli, kus ühiselt lauldi ja mängiti sõprusmänge.


2009. a. veebruarikuu jooksul osaleb terve koolipere koolitoidu hindamisel kooli tervisenõukogu poolt väljatöötatud tabeli alusel.


11.-13. november 2008.a. väljasõit Pokumaale.


20. oktoobril 2008.a. Eesti Vabariigi 90. juubeliaasta raames toimus "Matk presidendi radadel" Pirital.
Matk algas Tallinna Konstantin Pätsi Vabaõhukooli juurest ja jalgsimatka käigus külastati Tallinna Botaanikaaeda, Pirita jõge, Pirita ringrada ja Metsakalmistut. Tee peal olid kontrollpunktid, kus pidi näitama oma teadmisi Konstantin Pätsi kohta.
Osales sama võistkond, kes osales ka TEK-i olümpiamängudel.


12.oktoober 2008.a. TEKi olümpiamängudel Arte Gümnaasiumis sai Tallinna I Internaatkooli võistkond 5. koha
Koolide võistkondandes oli 5 liiget - 2 poissi ja 3 tüdrukut. Meie kooli eest võistlesid 8 klassist Maiu, Maryel, Kaur, Sten ja Triinu. Aladeks olid naisekandmine, köievedu ja hüppenööriga hüppamine. Eriti tubli oli Maiu, kes sai hüppenööriga hüppamises esikoha. Nagu eespool mainitud, siis alade kokkuvõttes saavutasime 5. koha.


2008/2009 õppeaastal osaleb 6A klass kampaanias "Suitsuprii klass"


Novembris 2007.a. koostöös Riigimetsa Majandamise Keskusega õppekäik Taevaskojas "Viimse reliikvia radadel"


Iga aasta sõbrapäeva nädalal veebruaris toimub koolis Hoolimise nädal

tallinn logo 200

Uus koolimaja

Uue koolimaja uudised


uus koolimaja


Alates 01.09.2018 asume uue koolimaja ehituse perioodil asenduspinnal aadressil
Vilde tee 69, Tallinn.

Tuisu osakond on endiselt aadressil Tuisu 20.

Üritused

Pole sündmusi

Projektid

Tunnustused

Uuenev haridusasutus 2016
Parim koostööprojekt 2016
Parim koostööprojekt 2015 eripreemia
Turvaline kool 2014 III koht
Loodussõbralik kool 2013
Innovaatiline tegu 2012
Parim lõimumisprojekt 2012 II koht
Sõbralik koolisöökla 2011 III koht
Parim lõimumisprojekt 2010
Parim personaliprojekt 2008
Hästi juhitud kool 2006
Hea huvitegevusega kool 2004