Tallinna Tondi Põhikool

95. juubelit tähistanud Tallinna Tondi Põhikool on üks suuremaid erivajadustega laste koole Eestis. Õpetame lihtsustatud õppekava alusel kolmel erineval õppetasemel – lihtsustatud õpe, toimetulekuõpe ja hooldusõpe.
Koostöös kooli personaliga loome parimad tingimused võimetekohase hariduse omandamiseks kaasaja muutuvas maailmas. Muutuva õpikäsituse oleme enda jaoks süsteemsemalt lahti mõtestanud ja töötame kogupäevakooli kontseptsiooni suunas.
Meie töö on suunatud tulevikku - peame oma missiooniks julgustada, suunata ja toetada erivajadusega noort olema võimalikult iseseisev ühiskonnaliige.
Oma kooli põhiväärtused oleme sõnastanud ristsõnana, mis on kui väike retsept, kuidas õnnelikuks saada.

S Õ B R A L I K
I S A M A A L I N E
V A S T U T U S T U N D L I K
S Ä Ä S T E V
H O O L I V
S I I R A S
V I I S A K A S

logovalgelevalgega

Kunstipäev 2017

Käes on kunstiprojekti kümnes juubeliaasta.

Täpsem info siit!


Kunstipäev 2014 kutsub!

Tallinna Tondi Põhikool kutsub oma vanad ja uued kunstisõbrad kokku Viljandisse pärandkultuuri kogema ja võluväega mustreid looma.

21. mail 2014 kulmineerub erivajadustega laste kunstiharidusprojekti Valgele valgega ehk värviliselt kaheksas tegevusaasta suure kunsti ja kultuuri päevaga.

Pärimusmuusika Aida vägevate eestvedamisel teeme tutvust pärimusmuusikaga, kujundame mulgi mustreid kasutades võluväega rätikuid, õpime mängima parmupilli, tuuritame Viljandi lossivaremetes, kohtume kunstiga Kondase keskuses ning vaatleme Viljandit pilvepiirilt.

Ka kodutööde osas rändame ajas tagasi esivanemate aega ning uurime, mis väge kannavad kodukoha kinda- ja vöömustrid. Selle aasta teema avab kaunilt kõlav Leelo Tungla ja Reneé Eespere laul „Kindakiri“.

kindakiri
„Hõbeda värvi vardad, siis vanamemm välja toob.
Mõtted ja soovid hardad me kindaisse ta koob.“

Kunstiprojekti korraldajad paluvad kõigil projektist osa võtta soovivatel koolidel kujundada kodukandi rahvuslikest värvidest ja mustritest inspireeritud 800x800mm suurused ornamendid - maagilised õnnemärgid. Kõikidest laekunud töödest paneb kunstiprojekti meeskond kokku kunstiteose, mis oma olemuselt sarnaneb suure lapitekiga. Oma näitusetööd palume teostada tugevale lumivalgele kartongile. Loomisel võib kasutada erinevaid joonistamis- või trükitehnikaid, pabermosaiiki jms. Oluline ei ole kodukandi mustrite üks ühele kopeerimine, vaid nende sobitamine tänasesse päeva. Mustrid võivad ühendada pilte ja pildid võivad koosneda mustritest.

Iga kool esitab näitusele ühe (800x800mm) õnnemärgi, mis on kunstipäeval osalevate õpilaste ja õpetajate ühislooming. Kodutööle palume lisada kooli, autorite ja juhendajate nimed. Kaasa võib panna ka paarirealise luuletuse, mis lubab vaatajatel paremini aimata õnnemärgi “võluväge”.

Tööd palub projekti meeskond saata hiljemalt 25.aprilliks 2014 Tondi Põhikooli, märksõnaga “kunstiprojekt”. Postitamisel palume arvestada, et teie kunstiteosed skänneeritakse ning igasugused murdekohad ning määrdumised jäävad digitaalsel näitusekogul kindlasti nähtavad. Näitusetöö võib ka ise digitaliseerida. Sellisel juhul on vajalik eraldi kokku leppida, kuidas ja mis formaadis projektijuht selle kätte saab. Näitus jääb traditsiooniliselt rändnäituseks ning alustab ringlemist projektis osalevates koolides oktoobrist 2014. Hilisemalt 25. maist on kõik kodutööd nähtavad ka projekti ajaveebis valgelevalgega.blogspot.com.

Kui kodutööd valmis, saavad kõik projektis osalejad traditsiooniliselt kokku suurel kunstipäeval, mis nagu eelpool öeldud, toimub seekord 21. mail 2014 Viljandis. Kunstipäeva programm tuleb põnev. Me saame tuttavaks Viljandi linna, Pärimusmuusika Aida ja inimestega, kunstnik Konrad Mäe loominguga, osaleme kunsti ja muusika töötubades ning loomulikult lõpetame päeva piduliku tordiga. Õpetajad panevad seekord proovile oma oskused parmupillimängus muusik Cätlin Mägi juhendamisel. Täpse kunstipäeva programmi avaldame kunstiprojekti ajaveebis ning saadame osalejatele mai esimesel nädalal.

Kunstiprojekti osalemistingimused on ikka samad nagu eelmistel aastatel. Kunstiprojekt on suunatud erivajadustega lastele ja noortele, osaletakse meeskonnana: 4 õpilast ja 2 juhendajat organisatsiooni ühe õpitaseme kohta. Osavõtuks tuleb registreeruda hiljemalt kodutööde esitamise ajaks, milleks on 25. aprill 2014. Projekti ajaveeb asub aadressil valgelevalgega.blogspot.com. Osalustasu, mille sisse mahub lõunasöök Pärimusmuusika Aida kohvikus, on meeskonnaliikme kohta 4€.

Lingid laulule "Kindakiri"

Noot ja sõnad siit ise musitseerimiseks:)
Helifail sõnadega siit, sobib teemaalgatuseks kuulata ja kaasa laulmiseks.
Helifail sõnadete siit, sobib imehästi tööprotsessi taustaks,

Helifaili on sissemänginud Tondi Põhikooli muusikaõpetaja Urve Pihlak, laulu esitab Mirjam Kivisild, helindanud Lauri Pihlak

Projekti toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ning Tallinna Haridusamet.

Rõõmsat taaskohtumist soovides
Silvia Paluveer

Lisainfot projekti kohta
e-postiga See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ja telefonil 56638714


 

Valgele valgega ehk värviliselt 2013

 

Kunstiprojekti seitsmes kevad hakkab lumekooriku alt tasahilju välja paistma ja kutsub sel aastal õpilasi koos õpetajatega kriiditahvlitele joonistama, joonistatut jäädvustama ja üksteisega jagama.

Kriiditahvli kirjed kaovad enamasti tunnikella helisedes pesukäsna ja vanad tahvlid teevad ruumi uue ajastu tarkadele ja tundlikele paneelidele. Kriidised sõrmed ja kriuks on peagi ajalugu ning kriiditolmuse põsega kass ja poolenisti mahapestud sabaga hiir saavad ülesjoonistatud digitaalse tindiga ning kodunevad kiirelt digimaailmas.

Digitaliseerime meiegi ... mõistagi omamoodi!
Oleme vanamoelised ja uuendusmeelsed ühekorraga. Joonistame kriiditahvlid lugulaulusid täis, jäädvustame selle siis digikaamerate abil ja jagame neid üksteisega. Nõnda kogume kokku koolilood erinevatest Eestimaa nurkadest ja kogutud materjalidest paneme kokku näituse.

Kevade ja kodutööde edenedes ootab Tondi Põhikool kõiki kunstiprojektilisi 8. mail 2013 oma kooliaeda TahvliMaania töötuppa, mille käigus valmib kunstiteos „kõnelev kooliaed“. Pärast seda ootab meid põnev DRAAKONIJAHT Eesti Ajaloomuuseumis ning päev lõppeb üllatusmänguga. Õpetajate ideetundi juhendab sel aastal raamatute kunstnik Krete Pajo teemal „sõnum läbi pop-up kunsti“.

Tähtis tehniline teave uutele ja vanadele osalejatele:
kunstiprojekt on suunatud erivajadustega lastele ja noortele, osaletakse meeskonnana: 4 õpilast ja 2 juhendajat organisatsiooni ühe õpitaseme kohta, osavõtuks tuleb registreeruda hiljemalt kodutööde esitamise ajaks, milleks on 12. aprill 2013, registreerimislehe ja kodutööde esitamise info leiad projekti ajaveebist valgelevalgega.blogspot.com, osalustasu, mille sisse mahub ka lõunasöök, on meeskonnaliikme kohta 4€.

Lisainfot projekti kohta saab
e-postiga See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ja telefonil 56638714.

Näpud kriidiseks, mõte tööle ja osalema!
Ootan Teid!

Silvia Paluveer
projektijuht


 

Juba kuuendat kevadet tuleb koos maikellukeste ja hiirekõrvadega kevadine rõõmuteade, et tulemas on suur kunstipäev. Tänaseks on meie kool nime vahetanud ja tunne on just nagu uus, ometi toimetame vanas ja armas majas. Sõnad vana ja armas ja just nagu uus ongi tänavuse kunstipäeva ideekandjateks.

Projekti raames ootame loovtöid, mis on nutikad ja keskkonnasõbralikud ning mille tegemiseks on kasutatud igasugust pudi padi, mis on jäänud kasutusest kõrvale ja mis sobivad teema „unustatu uueks“ all meisterdamiseks. Nii nagu eelnevatel aastatelgi on projekti käigus valminud loovtöö õpilaste ja õpetaja ühislooming. Uuenduslik on kodutööde laekumine - tänavu saadetakse eelnevalt vaid fotod ja tööd ise võetakse kaas kunstipäevale, mil ühiselt sünnib neist näitus.

Suur kunstipäev toimub sel aastal 16. mail - Tallinna Tondi Põhikooli õuel. Õpilastele planeerime papiskulptuuride ja rohelise mõttemalli töötuba. Õpetajate õpituba jagab sel korral keskkonnatundlikust hoiakust tuge nende isiksusele ja loomingule ning on inspireeritud „väikese jalajälje kunstitundide“ mõtteviisist. Õpitubades meisterdatud skulptuuridest ja kodutöödest paneme üheskoos kokku näituse „Roherosinad“. Näitus ringleb järgmisel õppeaastal koolides. Traditsiooniliselt lõpeb kunstipäev parimate meisterdajate tunnustamise ja tordiga. Meeleolu aitavad üleval hoida Ave Kumpase laululapsed.

Kunstiprojektis osalemiseks saatke palun 1. maiks kiri aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., milles märgite ära kooli või organisatsiooni ja juhendaja nime ning kontaktandmed ja osalejate arvu. Foto oma loovtööst tuleb saata hiljemalt 7. maiks. Osalustasu osaleja kohta on sel aastal 3€. Meeldetuletuseks ja uutele sõpradele teadmiseks, et projektis osaletakse väikeste meeskondadena erivajadustega laste ning noortega tegelevatest koolidest ning muudest organisatsioonidest. Meeskonda kuulub kõige rohkem viis noort, üks õpetaja ning vajadusel abilised.
Loovalt ja lennukalt kevadesse!

Silvia Paluveer, projektijuht
Kontakt ja info
tel.: 566 38 714, e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Ajakava

valgelevalgegaajakava26. mail asuvad erikoolide kunstihuvilised õpilased Viikingite külas Harjumaal maalima Pirita jõe kaunist ümbrust. Loodavad poolsada kevadmaali jäävad järgmisel õppeaastal rõõmustama ka teisi õpilasi, kui näitus valminud töödest rändab ringi Eestimaa koolides.

Juba viiendat aastat on kunstiprojekt „Valgele valgega ehk värviliselt“ julgustanud erivajadustega lapsi oma mõtteid ja tundeelu väljendama ning teistega jagama. Lisaks ühisele loodusemaalimisele meisterdavad kohalesõitnud noored kunstnikud eelnevalt loovtöö teemal „oma käega“. Loodusmaalidest ja loovtöödest panevad korraldajad kokku rändnäituse, mis kannab pealkirja „Oma käe ja oma silmaga“.

Suur maalipäev lõpeb traditsiooniliselt tublimate tunnustamise ning loomulikult õpilaste jaoks kõige meeldejäävamaga - tordisöömisega. Käesoleval aastal pakub tort veelgi enam elevust, sest see valmib koha peal, õpilaste endi fantaasiast ja kunstimeelest juhituna - oma käega tehtuna.
„Valgele valgega ehk värviliselt“ kunstipäevad ei inspireeri mitte ainult õpilasi vaid ka õpetajaid. Traditsiooniliselt on lisaks õpilaste töötubadele alati õpituba ka õpetajatele, kus nad saavad uusi teadmisi ja oskusi professionaalsetelt kunstnikelt või erinevate kunstivaldkondade esindajatelt. Käesoleval aastal on õpetajatel võimalus õppida sulaklaasist pärlite valmistamise tehnikat.

Projektis osalevad tänavu Tallinna I Internaatkool, Lahmuse Kool, Vidruka Kool, Rakvere Lille Kool, Õismäe Kool, Päinurme Internaatkool, Vaeküla Kool, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses, Tallinna K.Pätsi Vabaõhukool, Kiigemetsa Kool ja Valga Jaanikese Kool. Projekti eestvedajaks on Tallinna I Internaatkool.

Projekti toetavad Tallinna Haridusamet, Haridus- ja Teadusministeerium ja mitmed eraettevõtted, nende hulgas OÜ Hallik („Hagar“), Dermoshop OÜ, AS Saku Õlletehas, Tallinna Külmhoone ("Premia"), Hambastuudio Kaubanduse OÜ, Emahool OÜ („Mothercare“) ja AS Tere.

Täiendav info ja küsimused projekti kohta:

Silvia Paluveer
projektijuht, kunstiõpetaja Tallinna I Internaatkoolis
tel. 56 638 714
e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Vaata täpsemalt https://valgelevalgega.wordpress.com/

tallinn logo 200

Uus koolimaja

Uue koolimaja uudised


uus koolimaja


Alates 01.09.2018 asume uue koolimaja ehituse perioodil asenduspinnal aadressil
Vilde tee 69, Tallinn.

Tuisu osakond on endiselt aadressil Tuisu 20.

Üritused

Projektid

Tunnustused

Uuenev haridusasutus 2016
Parim koostööprojekt 2016
Parim koostööprojekt 2015 eripreemia
Turvaline kool 2014 III koht
Loodussõbralik kool 2013
Innovaatiline tegu 2012
Parim lõimumisprojekt 2012 II koht
Sõbralik koolisöökla 2011 III koht
Parim lõimumisprojekt 2010
Parim personaliprojekt 2008
Hästi juhitud kool 2006
Hea huvitegevusega kool 2004